Przygotowanie suszonych pomidorów nie jest wcale uciążliwe, a przygotowanie samego warzywa i bezpośrednio do zerwania samego kęsa zajmuje sporo czasu. Musisz tylko okresowo monitorować proces, aby określić stopień gotowości.

Ta wyjątkowa przekąska może być uzupełnieniem sałatek, przyprawić je makaronem lub dodać do wypieków. Ponadto pachnący olej, w którym przechowywane są pomidory, idealnie nadaje się jako sos sałatkowy.

O tym, jak zrobić wspaniałą przekąskę - suszone na słońcu pomidory w domu, opiszemy szczegółowo w dalszej części artykułu.

Jak zrobić suszone na słońcu pomidory w kuchence mikrofalowej?

Skrócenie czasu suszenia pomidorów pomoże mikrofalom, których moc pozbędzie się nadmiaru wilgoci w ciągu około godziny.

Składniki:

 • gęste pomidory - 1,3 kg;
 • Suszony czosnek - 3 łyżeczki.

Przygotowanie

Zacznijmy przygotowywać warzywa: pokrój pomidory na pół i pozbądź się rdzenia z nasion łyżeczką. Przypraw połówki solą morską i suszonym czosnkiem (można zastąpić ziołami prowansalskimi).

Dekomponujemy przygotowane pomidory na tacy mikrofalowej, tak aby się nie stykały, ustawiają maksymalną moc urządzenia i suszą pomidory 1-15 minut. Następnie wymieszaj zawartość garnka i odłóż z powrotem na kolejne 13-15 minut. Pozostawiamy pomidory do wyschnięcia w temperaturze pokojowej przez kolejne 25-30 minut. Po upływie tego czasu suszone pomidory można umieścić w torbie z zamkiem i przechowywać w lodówce.

Jak zrobić suszone na słońcu pomidory w piekarniku na zimę?

Składniki:

 • pomidory są gęste "Cream" - 2,5 kg;
 • zmielona mieszanka papryki;
 • sól morska jest duża;
 • rozmaryn (lepszy świeży);
 • oregano ;
 • czosnek - 2-3 ząbki;
 • oliwa z oliwek Extra Virgin.

Przygotowanie

Do suszenia zmieszczą się mięsiste pomidory o małych rozmiarach, które należy dokładnie umyć i wysuszyć. Pokrój je na połówki i wyodrębnij wnętrze za pomocą nasion. Następnie dzielimy połówki na ćwiartki i umieszczamy je bardzo mocno na blasze wyłożonej pergaminem. Określona ilość pomidorów wystarcza na dwie standardowe tace do pieczenia.

Doprawiamy przygotowane owoce solą morską i mieszanką papryki, lekko posypujemy oliwą i umieszczamy w piekarniku rozgrzanym do 85 stopni. Drzwi powinny być nieco uchylone, dla lepszego odparowania wilgoci.

Po upływie czasu pomidory stają się giętkie i lekko wilgotne. Ważne jest, aby nie przeeksponować ich w piekarniku i nie przesuszać.

W gotowości schładzamy pomidory i wkładamy je do słoika nie ciasno, na przemian z masłem i aromatycznym oregano, gałązkami rozmarynu i czosnkowymi talerzami. W rezultacie pomidory powinny być całkowicie pokryte olejem. Pokrywamy słoik pokrywką i wysyłamy do lodówki w celu jej przechowywania.

Jak zrobić suszone pomidory w domu w suszarce elektrycznej?

Jeśli zdarzy ci się mieć to urządzenie pod ręką, nie przegap okazji, aby wypróbować następny przepis.

jak zrobić suszone pomidory

Składniki:

 • Pomidory "Śmietanka" - 1,6 kg;
 • sól duża, morska - 2 łyżeczki;
 • suszone zioła (oregano, bazylia, tymianek) - 3-4 łyżeczki.

Przygotowanie

Umyte i wysuszone pomidory są krojone na pół lub na ćwierćtusze, za pomocą łyżeczki usuwamy wnętrze z nasion, doprawiamy solą, ziołami, mieszamy i rozprowadzamy na ruszcie elektrycznej suszarki. Ustawiamy temperaturę na 60 stopni i dzielimy pomidory na 4-5 godzin. Po upływie tego czasu przekazujemy je drugiej stronie i kontynuujemy proces jeszcze przez 2-3 godziny.