Domowe rodzynki pozbawione są konserwantów, których suszone owoce są bogato aromatyzowane w produkcji. O wszystkich szczegółach, jak zrobić rodzynki, opowiemy w następującym materiale.

Jak zrobić rodzynki z winogron w domu?

Jeśli złapiesz upalne dni, najprościej będzie wysuszyć się na słońcu. Krótkie blanszowanie jagód w sodzie pomoże przyspieszyć ten proces, ale pominiemy ten krok i zwrócimy uwagę na bardziej staranną metodę zbioru.

W przypadku rodzynek wybierz świeże i całe jagody, które należy najpierw umyć. Następnie winogrona wycina się z głównej gałęzi nożyczkami, pozostawiając ogonki na jagodach. Rozłóż winogrona na drobnym ruszcie, rozciągniętej gazie lub bambusowej ruszcie. Taka powierzchnia do suszenia pomoże równomiernie rozprowadzać gorące powietrze pomiędzy jagodami.

Pozostaw winogrona na słońcu na 2-3 dni, nie zapominając o mieszaniu jagód przynajmniej raz dziennie. Podczas suszenia winogrona powinny być przykryte gazą, aby na niej nie usiadły owady. Po pewnym czasie spróbuj rodzynek, a jeśli osiągnął pożądany stopień schnięcia, umieść go w szczelnym pojemniku i przechowuj w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej.

Jak zrobić rodzynki w suszarce?

Poza sezonem słonecznym rodzynki można przechowywać w suszarce. Wstępne blanszowanie jagód we wrzątku przyspieszy proces suszenia. Po upływie pół minuty jagody są usuwane i suszone, po czym są rozprowadzane na ruszcie suszarki i pozostawiane w urządzeniu przez cały dzień. Po chwili sprawdź gotowość rodzynek i zwiększ czas suszenia, jeśli to konieczne.

Jak zrobić domowe rodzynki z rodzynek?

Opuść rodzynka we wrzącym roztworze sody (łyżeczka sody na litr wody) na kilka sekund. Po tym jagody są suszone i rozprowadzane na blasze do pieczenia. Umieścić winogrona w piekarniku nagrzanym do 50 stopni na jeden dzień, otwierając drzwi szafki dla cyrkulacji powietrza. Suszenie najlepiej wykonywać w ciągu 8-12 godzin.

Jak zrobić rodzynki z aronii?

Składniki:

  • aronia - 1,4 kg;
  • cukier - 940 g;
  • woda - 480 ml;
  • kwas cytrynowy - 1 łyżeczka.

Gotowanie

Gotuj proste syrop i zanurzaj w nim jagody na 10 sekund. Osłodzone jagody wysuszyć i położyć na suszarce rusztowej. Suszyć czarny kotlet w specjalnej suszarce na jeden dzień.