Mleko skondensowane - słodkość jest uniwersalna i sprawdzona pod względem czasu. Dobre skondensowane mleko może służyć jako podstawa do śmietany, ciastek lub ciastek, dobrze jest dodawać do lodów, koktajli mlecznych, po prostu jeść osobno lub kromką chleba. Problem polega jednak na tym, że na półkach w supermarketach czasami trudno jest znaleźć produkt bezpieczny i jakościowy, a aby chronić rodzinę przed niepożądanymi składnikami zakupionego skondensowanego mleka, powiemy Ci, jak samemu przygotować skondensowane mleko z mleka.


Jak przygotować mleko skondensowane w domu?

Na początek wymyślimy składniki, jest ich tylko dwoje - mleko i cukier. Mleko do mleka skondensowanego lepiej wybrać mleko pełne; krowa, koza lub sucho - nie ma znaczenia, najważniejsze - naturalne. Jeśli chodzi o cukier, to wszystko jest prostsze: wygodniej jest używać proszku, ale prosty cukier-cukier również jest odpowiedni, ale dla uzyskania większego smaku i aromatu można wlać odrobinę cukru waniliowego.

Gotowanie skondensowanego mleka jest wygodne w naczyniach emaliowanych, aby nie przypalić i nie mieszać podczas gotowania za pomocą trzepaczki lub drewnianej łopatki. To wszystko niuanse, teraz możesz iść do przygotowania.

Składniki:

  • mleko - 1 l;
  • cukier - 500 g;
  • masło - 50 g

Gotowanie

W małym rondelku wymieszaj mleko z cukrem pudrem lub piaskiem i umieść go w ogniu. Daj cukier do rozpuszczenia, a gdy to się stanie, dodaj masło. Zwiększamy ogień do średniej i czekamy - mieszanka powinna się gotować. Nie zapomnij stale mieszać, gotuj skondensowane mleko przez 10 minut, mimo dużej ilości piany, nie zmniejszaj ognia. Gotowe skondensowane mleko będzie najpierw płynne, ale po szybkim zagęszczeniu.

Jak przygotować mleko skondensowane z mleka w proszku w domu?

Możesz przygotować dobre mleko skondensowane z mleka w proszku, najważniejsze - zwracaj uwagę na jego jakość i unikaj substytutów warzyw.

Składniki:

  • woda lub mleko - 1 ½ st .;
  • mleko w proszku - 1 łyżka stołowa;
  • masło - 2 łyżki. łyżki;
  • syrop cukrowy - ½ st.

Gotowanie

mleko skondensowane w domu

Wymieszaj wodę i mleko w proszku, dodaj masło. Połóż mieszaninę na kuchence i poczekaj aż się zagotuje, gdy tylko się zacznie - dodaj syrop cukrowy, cukier puder lub piasek i pozostaw do zagęszczenia na średnim ogniu, bez zatrzymywania mieszania. Pozwól skondensowanemu mleku ostygnąć i podawaj swoje ulubione desery.

Mleko skondensowane, gotowane w domu, bardzo różni się od przechowywania jego naturalnym mlecznym smakiem i bardziej płynną konsystencją. Postaraj się przygotować przysmak dla tego przepisu i masz gwarancję, że nie wrócisz do zakupionego produktu. Smak Bon!