Zdolność do pływania jest bardzo ważna dla osoby dorosłej - czasami niezdolność do pozostania na wodzie może kosztować życie. Możesz nauczyć się pływać prawidłowo, ponieważ cechy technik pływania są dostępne dla każdego.

Jak nauczyć się dobrze pływać?

Każda osoba nauczy się pływać, jeśli potrafi opanować podstawowe umiejętności najlepiej jak to możliwe, w tym prawidłowy oddech, zdolność do leżenia na wodzie na brzuchu i plecach, ślizga się po powierzchni wody, otwiera oczy pod wodą, utrzymuje pożądaną pozycję ciała i prawidłowo porusza rękami i nogami.

Wdychanie podczas pływania wykonywane jest przez usta z podniesioną lub odwróconą głową. Niektóre trudności dla początkujących w pływaniu to wydychanie do wody, ponieważ wymaga wysiłku. Oddychanie musi być koniecznie zsynchronizowane z ruchami dłoni i stóp.

Aby nauczyć się pływać szybko, musisz wiedzieć, jak prawidłowo pracować ze stopami. Najważniejsza zasada dla prawie wszystkich stylów - skarpetki powinny być rozciągnięte, a ruchy - szybkie i ostre. Tylko kiedy pływanie stylowe "żabkowe" nogi przyjmują pozycję podobną do żaby.

Ważne do pływania i odpowiednich uderzeń. Aby pływać szybciej, musisz trzymać palce razem, a głównym błędem dla początkujących jest to, że nie rozluźniają palców.

Innym powszechnym błędem jest to, że niektórzy początkujący pływacy próbują podnieść głowę wyżej, niż jest to wymagane. Jednak w tej pozycji nogi stają się głębsze, a mięśnie ramion i ramion ulegają szybkiemu zmęczeniu.

Ćwiczenia dla tych, którzy uczą się pływać

Aby opanować umiejętności pływania specjalne klasy pomóc. Zanim zaczną, zaleca się rozgrzanie na lądzie na 10-20 minut.

  1. Idź do wody, przejdź się i biegnij w różnych kierunkach, sprawiając, że ramiona gładzą (2-3 minuty).
  2. Zanurz się w wodzie z głową i wstrzymaj oddech przez maksymalny czas (5-7 razy).
  3. Zanurz się w wodzie i spróbuj wydech, trzymając twarz w wodzie (5-7 razy).
  4. Zbierz powietrze, wstrzymaj oddech i zgrupuj, zanurz się w wodzie. Kiedy woda wypycha cię, stań na stopach i wydychaj powietrze (4-5 razy).
  5. Połóż się na wodzie na brzuchu, wyciągnij ręce w różnych kierunkach, wstrzymaj oddech. Następnie spróbuj pływać, przyciskając dłonie do ciała i wykonując ruchy tylko nogami (5-6 min.).
  6. Stań twarzą do płycizn, podnieś ręce i połącz je. Weź głęboki oddech, odepchnij i ześliźnij się po wodzie (5-6 min.). Po 2-3 dniach komplikuj ćwiczenie wykonując wydech w wodzie podczas poślizgu.
  7. Wejdź do wody na głębokość nieznacznie powyżej talii, zaczerpnij powietrza i przytrzymaj ją, następnie rozłóż ręce i nogi i połóż plecy na wodzie (5-7 minut).
  8. Powtórz ćwiczenie numer 6, ale poślizg na wodzie, nie na brzuchu, ale na plecach. Spróbuj włączyć pracę rąk i stóp (5-7 minut).
  9. Podczas przesuwania po brzuchu wykonuj ruchy stopami, próbując pływać kilka metrów, a następnie włącz ruchy rękami (5-7 min.).

Jak nauczyć się pływać pod wodą?

Nauka pływania pod wodą najlepiej sprawdza się w basenie, w jego płytkiej części. Rozpocznij trening zanurzeniem w wodzie z głową. Spróbuj otworzyć oczy, wykonaj długi ciągły wydech. Należy pamiętać, że przy właściwym wydechu nie ma wrażenia, że ​​woda wlewa się do nosa.

Kiedy poczujesz się swobodnie pod wodą, zacznij trenować właściwe ruchy. Odsuń się od krawędzi i wsuń do wody, starając się wykonać minimalną ilość ruchów rękami i Jak nauczyć się pływać poprawnie nogi - jest to konieczne, aby oszczędzać tlen.

Trudności z pływaniem pod wodą mogą wynikać z nieprzyjemnych wrażeń spowodowanych ciśnieniem wody. Im niższe zanurzenie, tym silniejszy będzie nacisk na bębenki bębenkowe i może pojawić się ból głowy. Aby to ułatwić wrażenia , przed nurkowaniem weź kilka głębokich wdechów i wydechów. A jeśli położysz uszy - uszczypnij nos i spróbuj wydychać przez niego.

Naucz się pływać - ta umiejętność nigdy nie będzie zbyteczna. Ponadto pływanie stymuluje układ sercowo-naczyniowy, poprawia funkcjonowanie układu oddechowego, wzmacnia zdrowie i pomaga spalić dodatkowe kilogramy.