Niewiele osób odrzuci takie popularne danie jak smażone ziemniaki. Złote i chrupiące plastry tego niedrogiego rdzenia zawsze doskonale uzupełniają twoje ulubione potrawy, ale często ziemniaki gotowane na patelni wyglądają bardziej jak gulasz, rozpadają się i nie pękają wcale. Multicooker pomoże uniknąć incydentów ze swoim ulubionym dodatkiem. Jak smażyć ziemniaki w powolnej kuchence, dowiadujemy się w tym artykule.

Smażone ziemniaki z grzybami w powolnym kuchenka

Przygotowanie właściwych smażonych ziemniaków nie jest tak łatwe, trzeba wziąć pod uwagę wiele niuansów: od procesu krojenia i kończąc na procedurze mieszania.

Składniki:

  • ziemniaki - 700 g;
  • cebula - 1 szt .;
  • grzyby - 400 g;
  • olej roślinny - 3 łyżki. łyżki;
  • sól, pieprz - do smaku.

Gotowanie

Pierwszą rzeczą, którą musisz obrać ziemniaki i umyć, a co najważniejsze - pokroić. Istnieje kilka sposobów cięcia, ale najbardziej powszechnym i wygodnym sposobem jest cięcie kotletów o boku 1-1,5 cm. Aby uniknąć sklejania się i tworzenia papkowatej masy z ziemniaków, należy je namoczyć w zimnej wodzie na 2-3 godziny, okresowo zmieniając woda Z wyschniętą mętną skrobią wypływa, a nasze drugie naczynie stanie się chrupiące i kruche. Po namoczeniu ziemniaki są suszone ręcznikiem, ponieważ obecność nadmiaru wilgoci zapobiega tworzeniu ulubionej złotej skórki.

Gdy wszystkie kroki zostaną zakończone, możesz przejść bezpośrednio do smażenia. Smażone ziemniaki w multiwarkniku mogą znajdować się na smalcu lub oleju roślinnym, który jest podgrzewany w misce. Gotowanie smażonych ziemniaków w powolnej kuchence zajmie około 60 minut w trybie pieczenia lub smażenia, w zależności od modelu kuchennego asystenta. Gotowanie odbywa się przy otwartej pokrywie. W tym czasie nie próbuj często mieszać ziemniaków, bo inaczej zamieni się w bałagan. Nie zapominaj również, że ulubione danie powinno być solone dopiero pod koniec gotowania, w przeciwnym razie okaże się zbyt grube.

Lepiej nie dodawać grzybów bezpośrednio do ziemniaków, w przeciwnym razie nadadzą nadmiaru wilgoci, tym bardziej poprawne jest przygotowanie tego dodatku do bocznego naczynia w oddzielnej patelni wraz z cebulą i dodać już na samym końcu preparatu, aby nasycić ziemniaki aromatami.

Przepis na smażone ziemniaki w wielopowierzchniowym

Innym sposobem na zrobienie dobrych ziemniaków jest smażyć niewielką ilością wody. Nie bój się, pomimo obecności wilgoci, ziemniaki w końcu będą miały skorupę na zewnątrz i kruchy miąższ w środku.

Składniki:

  • ziemniaki - 5 szt .;
  • woda 50 ml;
  • masło - 30 g;
  • przyprawy - do smaku.

Gotowanie

Jak rozpocząć smażenie ziemniaków w wielu odmianach? Ukorzenić i umyć i oczyścić, pokroić na małe plasterki i włożyć do wolnej kuchenki, wlać wodę (w przybliżeniu 10 ml na 100 g ziemniaków). Dodać masło, a na życzenie także cebulę i zioła. Włączamy tryb "Pilaf" i przygotowujemy go do całkowitego odparowania wody, mieszając od czasu do czasu. W ten sam sposób smażone ziemniaki w powolnym piecu są przygotowywane w trybie pieczenia, jednak upewnij się, że masło nie pali się.

Przepis na smażone ziemniaki w wielopowierzchniowym

Jeśli chcesz gotować w powolnym piecu w rodzaju pieczeni z pieczonymi ziemniakami i mięsem, nie zapominaj, że przed pieczeniem dużych kawałków mięsa należy je wstępnie upiec w trybie "Pieczenia" przy otwartej pokrywie, na wypadek dodania mięsa mielonego - wstępne gotowanie nie jest potrzebne.

Wszechstronność takiej przystawki jak smażonych ziemniaków polega na tym, że można ją podawać na prawie każdej potrawie, w połączeniu ze swoimi ulubionymi warzywami, mięsem i, oczywiście, cebulą, a przyprawy pomogą nadać jej bardziej jasny charakter: koperkowi, oregano, rozmarynowi i bazylii, oraz na pewno sosy: soja, grill, chrzan i musztarda lub prosty pomidor. Smak Bon!