jak złagodzić ból podczas porodu Narodziny dziecka to bardzo trudny i bolesny proces. Od przebiegu i wyniku porodu zależy zdrowie matki i dziecka. Ból w tym samym czasie - naturalna reakcja kobiecego ciała.

Wiele kobiet, zwłaszcza rodzących po raz pierwszy, bardzo boi się porodu. Pierwszą rzeczą, o której myślą, to jak można złagodzić ból podczas skurczów? Stosowanie nowoczesnych leków znieczulających ma kilka ograniczeń, ponieważ mają one silny wpływ na stan dziecka i matki po porodzie. Dlatego konieczne jest uciekanie się do nich tylko z pewnymi wskazaniami.

Poród jest normalnym procesem fizjologicznym, który można z powodzeniem przenieść na niemal każdą kobietę. Ale strach, niepokój i nadmierny lęk mogą poprawić napięcie mięśni, co z kolei wywoła nadmierny ból. Dlatego musisz przygotować się wcześniej na ten proces.

Jak możesz złagodzić skurcze?

Natura sama pomaga kobiecie uśmierzyć ból. W procesie porodu w organizmie wytwarza się wiele substancji biologicznie czynnych - adrenalinę, endorfiny, ancefaminy, które zwiększają odporność na stres, tłumią ból i pomagają zrelaksować się. Co może zrobić kobieta, by złagodzić skurcze?

Istnieje wiele metod, które pomagają zmniejszyć ból. Rozważ najskuteczniejsze. Przede wszystkim jest to samostrojenie, właściwe oddychanie, masaż, woda, wsparcie partnera.

 1. Psychoprofilaktyka do porodu lub samodostrajanie. Dzieciństwo jest ważnym etapem w życiu każdej kobiety. Żaden ból nie może się równać ze szczęściem macierzyństwa i pojawieniem się nowego życia. Ważne jest, aby móc skupić się nie na własnym bólu, ale na dobrym samopoczuciu i zdrowiu dziecka, które przechodzi trudną ścieżkę urodzenia. Zbierz z góry maksimum informacji o nadchodzącym procesie. Zrozumienie, co stanie się z tobą, pomoże ci łatwiej znieść ból.
 2. Relaks i odpoczynek. Ulżenie porodowi i skurczom pomoże zarówno samodostudzać się, jak i relaksować. Odpoczywaj w przerwach między skurczami - to pomoże utrzymać siłę do dalszej pracy. Możesz spróbować posłuchać przyjemnej relaksującej muzyki lub obejrzeć ciekawe wideo.
 3. Jak zmniejszyć ból przy skurczach oddychanie ? Bardzo ważne jest, aby nauczyć się prawidłowo oddychać. Podczas walki musisz oddychać powoli. Wdychaj przez nos i wydychaj przez usta. W tym samym czasie musisz mierzyć mierzony rytm. W szczycie skurczów można oddychać "jak pies" - krótki, przerywany oddech. W przerwach między skurczami - relaksacja.
 4. Masaż Aby zmniejszyć ból, wystarczy masować kręgosłup szyjny, obszar krzyżowy i wystające punkty kości miednicy. Możesz to zrobić zarówno samodzielnie, jak i przy pomocy partnera.
 5. Jak można zmniejszyć skurcze za pomocą wody? Wzięcie ciepłej kąpieli lub ciepłego prysznica może znacznie zmniejszyć ból. W końcu ciepła woda koi i pomaga się zrelaksować.
 6. Partner Obecność i wsparcie bliskiej osoby - męża, matki, siostry lub dziewczyny - pomaga wielu kobietom. Poród jest szybszy i łatwiejszy, gdy w pobliżu znajduje się rodzima osoba.
 7. Jak poprawna postawa może złagodzić skurcze? Każda kobieta może samodzielnie lub przy pomocy położnej podnieść pozę, która ułatwi skurcze. Warto eksperymentować, dopóki nie podniesiesz wygodnej pozycji dla siebie.

Stan ułatwiający skurcze:

 • stojąc lub w ruchu - pomóż przyspieszyć poród, jak możesz złagodzić napady od płód wywiera nacisk na szyjkę macicy, która jest otwierana szybciej;
 • pozę na czworakach zmniejsza ból pleców;
 • w pozycji wiszącej na linie - usuwa się obciążenie miednicy;
 • w kucki lub na krześle z szeroko rozłożonymi nogami;
 • klęcząc, z naciskiem na krzesło lub łóżko.

Spośród wielu metod, które ułatwiają pracę, na pewno znajdzie się taka, która ci pomoże. Najważniejsze, żeby się niczego nie bać. W końcu mądra natura przewidziała wszystko. Poród zakończy się szybko, a Ty zostaniesz nagrodzony urodzeniem dziecka!