Słowo "skurcze" jest ściśle związane z bólem i strachem, a to jest naturalne. Ale nie musisz dostosowywać się do nieodpartych udręk. Zapamiętaj słowa z piosenki: "Jak nazywasz łódź, więc się unosi". Lepiej byłoby przywołać inne wyrażenie: "Ten, kto jest świadomy, jest uzbrojony". Dlatego warto zaopatrzyć się w jak najwięcej informacji o tym, jak złagodzić ból podczas skurczów, a jednocześnie zostawić siłę do porodu.

Pomoc w skurczach

Aby poradzić sobie z trudnościami, lepiej nie być samemu, ale w towarzystwie ukochanej osoby. Wspólna praktyka porodu jest obecnie dość popularna. Twój partner, czy to mama, najlepszy przyjaciel, czy ukochany, pomoże ci znaleźć skuteczny i naturalny sposób na złagodzenie walki. Stała obecność jest rozproszeniem - nie pozostań "jeden na jeden" swoimi uczuciami, chlapnij i podziel się nimi ze swoim partnerem.

Dobra atmosfera pomaga zrelaksować się przy skurczach. Oddział szpitalny nigdy nie wywołuje pozytywnych emocji. Zabierz ze sobą swoje ulubione rzeczy - poduszkę, ładne nagrania audio lub magazyn. Na pierwszy rzut oka te małe rzeczy nie będą w stanie pomóc z napadami, ale słuchając ulubionych piosenek lub opowiadań z dziennika na pierwszym etapie walk, wolisz spędzić czas.

Ruch jest skuteczną metodą łagodzenia bólu podczas porodu. Możesz zrobić wszystko, co zmniejsza ogólny ból: chodzić w szybkim lub wolnym tempie, schylać się, kołysać się ze swoim partnerem. Ponadto jest to przydatne dla dziecka, ponieważ dla niego proces porodu jest również trudnym testem. Pozycja pionowa przyczynia się do dogodnej lokalizacji dziecka w macicy, a wraz z wagą powoduje szybsze jego otwarcie. Jeśli proste chodzenie nie pomaga w radzeniu sobie z bólem, spróbuj skakać na fitballu lub wieszać na prętach ściennych.

Masaż podczas skurczów

Być może najbardziej skutecznym sposobem na złagodzenie bólu podczas skurczów jest masaż. Masaż aktywuje krążenie krwi, rozprasza, łagodzi. Nawet jeśli uczestniczyłeś w kursach dla kobiet w ciąży, możesz zrozumieć, jak masować skurcze słuchając siebie i swoich uczuć. Relaksujący, delikatny masaż jest skuteczny w przerwach między skurczami, a intensywny ćwiczy podczas skurczów. Masaż pleców podczas skurczów, a mianowicie obszar sakralny, w którym znajdują się zakończenia nerwowe prowadzące do macicy, może zmniejszyć przenoszenie impulsu bólu. Podczas porodu masaż znieczulający może być wykonywany całą dłonią, palcami lub pięścią, najważniejsze jest to, że przynosi ulgę. Masowanie przednich kostnych wypukłości miednicy jest uważane za skuteczny masaż do porodu. Ta stymulacja pomoże Ci się rozluźnić i złagodzić ból podczas ataków. Naciskając w obszarze rombu sakralnego, można zmniejszyć ból podczas walki. Masaż podczas skurczów sprawia, że ​​pięści lub kciuki są raczej intensywnymi ruchami.

Znaczący efekt przeciwbólowy ma masaż punktowy podczas porodu. Jego podstawą jest działanie na punkty aktywne biologicznie, co z kolei poprawia krążenie krwi i przyczynia się do łagodzenia bólu. Podczas porodu występują dwa główne punkty uśmierzenia bólu: hei-gu i szósty śledzionik. Punkt hej-gu znajduje się w zagłębieniu tylnej powierzchni dłoni między kciukiem a palcem wskazującym. pomoc w skurczach Szósty śledzion znajduje się na wewnętrznej stronie kości piszczelowej - na szerokości 4 palców powyżej środkowej części kostki. Dzięki masażowi tych punktów przed porodem, skurcze porodu nasilają się bez zwiększania bólu. Ale stymulacja tych punktów znieczulenia jest skuteczna tylko podczas porodu, w czasie ciąży, nie trzeba ich stymulować, ponieważ może to spowodować skurcz macicy.

Powyższe rodzaje masażu przeciwbólowego podczas porodu nie powinny wywoływać nieprzyjemnych i odrażających wrażeń.

Posłuchaj siebie, podziel się swoimi odczuciami ze swoim partnerem, a wtedy wszystko musi się wydarzyć!