Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta tylko wtedy, gdy sam stajesz twarzą w twarz z problemem. W przypadku niektórych produktów nie ma wątpliwości co do pochodzenia futra, ale są też te, które należy kupować z dużą ostrożnością, w przeciwnym razie ryzykujesz staniem się ofiarą nieuczciwych sprzedawców.

Jak odróżnić futro naturalne od podróbki?

Jeśli kupujesz futro w znanym sklepie firmowym, gdzie szanse na wpadnięcie w fałszywe są niewielkie, to etykieta pomoże ci w jakości materiału. Dobry producent nie zapomni wspomnieć o tym, co użył futra.

Ale nawet jeśli jesteś przyzwyczajony do kupowania ubrań w innych sklepach, to mając wiedzę na temat odróżniania futra naturalnego od sztucznego futra, możesz chronić się przed podrabianiem.

Główne różnice w futrze naturalnym od sztucznych

  1. Podstawa naturalnego futra jest pomarszczona, raczej twarda skóra, podszewka z sztucznego futra jest wykonana z gęstej tkaniny, która ma podłoże z tkaniny. Jeśli futro na produkcie jest mocno odsunięte, użyj igły do ​​ciasta - po prostu włóż ją do produktu. Jeśli łatwo wychodzi, to przed tobą tkana podstawa, ale jeśli potyka się o przeszkodę, najprawdopodobniej jest to skóra, co oznacza naturalne futro.
  2. "Ekstremalny" sposób sprawdzenia - wyciągnij kilka włosów z produktu lub próbki i podpal go - naturalne futro szybko spala się i pachnie przypalonymi włosami, sztuczne zapachy palonego plastiku i topi się znacznie dłużej.
  3. Cena nie jest w 100% naturalnym wskaźnikiem, zbyt duża zniżka powinna spowodować, że zostaniesz zwiedziony.
Jak odróżnić futro naturalne od sztucznego1

Jak odróżnić naturalne i sztuczne futro z norek?

Elitarna norek futra jest często podrabiana. Aby to zrobić, używaj całkowicie nieelitarnych skórek królików lub świstaków. Rozpoznanie oszustwa czasami nie jest łatwe. Dopiero po kilku latach, kiedy futro zaczyna świecić, wypaść, wytrzeć, możesz podejrzewać, że coś jest nie w porządku. Aby zapobiec takiemu rozczarowaniu, nie spiesz się, aby kupić, ale dokładnie sprawdź futro i zwróć uwagę na takie momenty:

  • futro królika jest zbyt miękkie, a futro świstakowe jest zbyt twarde, więc skup się na złotym środku - norek umiarkowanie miękki i twardy w dotyku, może trochę przylgnąć;
  • długość włosów z norek futerkowych jest taka sama w całym produkcie;
  • płaszcze norek , dokładnie tak samo jak futra z innych futer posiadają obowiązkowe zaświadczenie, o które można bezpiecznie zapytać sprzedającego.
Jak odróżnić futro naturalne od sztucznego 2Jak odróżnić futro naturalne od sztucznego3jak odróżnić futro naturalne od faux4