Pediatra zalecił włączenie do twarożku pokarmowego dziecka, ale nie wiesz, jak go ugotować dla dziecka? W rzeczywistości nie ma w tym nic trudnego i jest wiele przepisów.

Zupełnie naturalnie, jeśli zapytacie, dlaczego gotujemy twaróg dla niemowląt, ponieważ na półkach można kupić gotowy produkt? Tak, ale jeśli chodzi o karmienie naszych dzieci, stajemy się wyjątkowo wybredni w wyborze jedzenia, ponieważ chcemy dać dziecku to, co najlepsze. A kto da gwarancję, że nie będzie nic szkodliwego dla twojego dziecka na półkach sklepowych w twarogu? Musimy więc zastanowić się, jak zrobić ser dla dziecka. Oczywiście decyzja, który produkt podarować ci będzie, zależy od Ciebie, ale jeśli zdecydujesz się zrobić to samemu, przyda Ci się przepis na gotowanie twarożku dla dzieci.

Jak ugotować serek dla dziecka z jogurtu?

Gotowanie dla twarożku dla dzieci z jogurtu nie jest trudne, wystarczy kilka garnków, sito i kefir. Ilość tej ostatniej będzie musiała zostać ustalona na własną rękę, biorąc pod uwagę, że 600 g jogurtu (potrzebujesz dziecka) produkuje około 100 g twarogu.

Jak wspomniano powyżej, zaparzamy ser biały z 2 patelni w kąpieli wodnej. W dużym rondlu woda doprowadzana jest do wrzenia, następnie wkładamy garnek z jogurtem i redukujemy ogień do średniej. Ostrożnie popchnij kefir od krawędzi do środka, nie ingeruj w okrąg. Po 10 minutach, gdy jogurt podgrzeje się do 60 ° C, usuwamy obie doniczki z ognia, pozostawiając w tym stanie przez 30-40 minut. Następnie osuszyć gorącą wodę, wlać na zimno i umieścić rondel z kefirem na 20 minut. Gdy kefir zostanie schłodzony, wlej go do sitka, pozwól surowicy spłynąć. Po serze schłodzimy się.

Twarogi są nieco kwaśne, nie wszystkie dzieci lubią ten smak. Jak sprawić, by twaróg był bardziej atrakcyjny dla dziecka? To całkiem proste - dodać owoce do twarogu, na przykład, wymieszać jabłko i twarożek w blenderze. Możesz dodać fruktozę do twarogu, ale nie cukier. Chociaż lepiej jest dziecku jeść skrzep bez żadnych dodatków.

Jak ugotować serek dla dziecka z mleka?

W celu przygotowania tego twarogu używa się cytryny, dlatego zaleca się karmienie dzieci tym twarogiem od jednego roku życia.

Składniki:

  • mleko - 600 ml;
  • sok z cytryny - 1 łyżka. łyżka.

Przygotowanie

Mleko wlewa się do rondla, podpala i doprowadza do wrzenia, gdy mleko zaczyna się podnosić, usunąć je z ognia i wylać sok z cytryny. Szybkie mieszanie. Twarożek powinien już oderwać się od serwatki, jeśli tak się nie stanie, możesz dodać trochę więcej soku z cytryny. Teraz mieszaninę chłodzi się i filtruje przez filtr siatkowy. Twarożek jest gotowy, możesz go podać dzieciom z dodatkiem owoców.

Jak zrobić kalcynowany twarożek dla dzieci?

Czasami, za radą pediatry, wymagane jest wykonanie kalcynowanego twarogu dla dzieci. Zwykle jest on wprowadzany do diety, gdy dziecko nie zamyka fontanelle, a organizm potrzebuje dodatkowego wapnia. Kalcynowany twarożek jest również przepisywany dzieciom z szybkim wzrostem zębów. Ale bez porady lekarza ten ser nie może być podawany dziecku.

Kalcynowany twarożek dla dzieci

Do przygotowania kalcynowanego twarogu konieczne będzie zakupienie chlorku wapnia (w ampułkach). Zasada przygotowania kalcynowanego twarogu jest taka sama jak w poprzedniej recepturze, tylko zamiast soku z cytryny należy zażywać chlorek wapnia - 1 łyżka stołowa na 600 ml mleka.

Należy pamiętać, że nie jest konieczne natychmiastowe oddanie dziecku dużej ilości twarożku. Po raz pierwszy porcja powinna wynosić nie więcej niż 1 łyżeczka. Również w przypadku pierwszego eksperymentu lepiej nie dodawać niczego do twarogu. Dopiero wtedy, gdy ser wiejski zostanie wprowadzony do diety i / lub dziecko zacznie być kapryśne, możesz dodać mały owoc do twarogu. Ale nawet w tym przypadku lepiej jest zamieniać taki twaróg z twarogiem bez żadnych dodatków.