Wybór rozmiaru biustonosza jest bardzo ważną sprawą, ponieważ jeśli odbierzesz biustonosz w niewłaściwym momencie, najdrobniejszym problemem, jaki może się stać, jest dostanie się do sytuacji incydentalnej. Maksymalne "uszkodzenie" z niewłaściwie dobranego stanika może stanowić naruszenie krążenia krwi, a w konsekwencji występowanie chorób.

Młodych dziewcząt nie powinno się w ogóle traktować poważnie - podczas kształtowania ciała nie należy pozwalać na noszenie wąskiego i ściskającego biustonosza, ponieważ może to spowodować, że piersi będą małe.

Jak wybrać biustonosz w rozmiarze?

Po pierwsze, główną zasadą przy wybieraniu biustonosza jest wierzenie swoim uczuciom, a nie liczbom. Podczas dopasowywania musisz poruszać ramionami, schylać się, podnosić ramiona do góry i na boki, a jeśli biustonosz nie utrudnia ruchu i nie zsuwa się, jeśli paski pozostają na swoim miejscu, to jest to twój rozmiar.

Ale powinieneś również wiedzieć, jak wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza w zależności od parametrów osobistych.

W tym celu należy zmierzyć:

  • obwód klatki piersiowej - konieczne jest zmierzenie obwodu na wystających częściach klatki piersiowej (upewnij się, że taśma znajduje się w pozycji ściśle poziomej);
  • obwód pod piersią - zmierz obwód bezpośrednio pod klatką piersiową, gdzie zwykle znajduje się szkielet biustonosza.

Pomiary przeprowadza się w wytartym biustonoszu, który nie zwiększa ani nie zmniejsza biustu, a także bez efektu pchnięcia.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza - stolik

jak wybrać rozmiar biustonosza

Rozmiary biustonosza są oznaczone kombinacją cyfr i liter, gdzie liczba jest obwodem pod piersią, a litera jest wielkością kubka, która jest określona przez różnicę między obwodem klatki piersiowej a obwodem pod piersią.

Jak wybrać rozmiar biustonosza silikonowego?

Po rozwiązaniu problemu obwodu klatki piersiowej i obwodu pod piersią pojawia się pytanie - jak dobrać odpowiedni rozmiar stanika, jeśli jest on silikonowy - nie ma pasków i składa się tylko z dwóch filiżanek. Wybierz taki niewidoczny stanik jeszcze prostsze niż zwykle - wystarczy wybrać rozmiar kubka, najlepiej z dopasowaniem. Silikon jest przyczepiony do skóry, a miseczki są połączone od przodu, a zatem obwód pod klatką piersiową nie jest brany pod uwagę.