Pragnienie rodziców, aby znaleźć przydatną pracę dla dziecka, jest w pełni uzasadnione, ale nie zawsze wiadomo, jak zostać gimnastyczką dla swojej córki.

Warunki dopuszczenia do sekcji

Sekcje gimnastyczne działają prawie wszędzie, ale zanim napiszesz dziecko na lekcjach, rodzice powinni wiedzieć, jakie są zasady i warunki przyjęcia do nich:

  • Przede wszystkim, aby upewnić się, że oddajesz swoją córkę w ręce profesjonalistów, nie jest zbyteczne pytanie, czy instytucja ma pozwolenie (licencję) na tego rodzaju działalność, a także to, co jest szkoleniem zawodowym trenerów;
  • w grupach gimnastyka dziewczynki są akceptowane w wieku 3-4 lat, (5-6 lat), bez ograniczeń, z wyjątkiem względów zdrowotnych, nie powinny być;
  • w przypadku gimnastyki potrzebne jest zaświadczenie pediatry dotyczące stanu zdrowia dziecka, a rodzice muszą zawsze informować, gdzie biorą certyfikat, aby wykluczyć możliwe komplikacje zdrowotne po rozpoczęciu szkolenia;
  • potrzebujesz odpowiedniej formy sportowej. W początkowej fazie jest to zwykle prosty strój kąpielowy i krowy lub skarpetki;
  • rodzice muszą być gotowi poświęcić wolny czas na rzecz zajęć;
  • zazwyczaj rodzice podpisują umowę, której jedną kopię wydaje się im w ręce. Określa ona wszystkie warunki interakcji między instytucją a rodzicami, a także warunki prowadzenia zajęć, prawa i obowiązki obu stron.

Często rodzice pytają, jak zostać gimnastyczką, która ma nadwagę. Oczywiście, nikt nie może odmówić napisania dziecka do sekcji, zwłaszcza jeśli jest to małe dziecko, które na pierwszym etapie będzie miało możliwość wzmocnienia swojego zdrowia i normalizacji swojej wagi pod okiem profesjonalnego trenera.

Musisz jednak pamiętać, że jeśli martwisz się, jak zostać córką gimnastyczki, czy ona znacznie zwiększyła wagę, warto skonsultować się z trenerem, więc podjął specjalne ćwiczenia, które pomogą rozwiązać ten problem. Ale musisz być przygotowany na to, że dziecko nie będzie w stanie nosić takich samych obciążeń i liczby ćwiczeń jak dzieci o normalnej wadze. Jeśli to ostrzeżenie zostanie zlekceważone, dziecko może odnieść poważne obrażenia: siniaki , złamania, drżenia. Ponadto w takiej sytuacji dziewczynka może otrzymać traumę psychologiczną.

Często decyzja o uprawianiu gimnastyki przychodzi zbyt późno, powiedzmy, w wieku 9-12 lat, więc rodzice myślą o tym, jak ich córki stają się gimnastykami w domu. Z reguły dziewczęta nie są już akceptowane w sekcjach sportowych w tym wieku, a ambicje rodziców nie są jeszcze spełnione. Dlatego wiele matek i tatusiów myśli o tym, jak zostać gimnastyczką w domu swojej dziewczyny, doganiając parametry i poziom osiągnięć tych, którzy zaczęli angażować się w wieku 3 - 5 lat. Jednak w tym przypadku rodzice powinni zadać sobie pytanie, co chcą zrobić w tym celu.