Od małego dziewczynki przyciągają się do urody, próbując opanować zawartość kosmetycznych torebek jej matki przy każdej dogodnej okazji. Cienie, pomadki, lakiery do paznokci i tusz do rzęs są postrzegane przez dziewczęta jako znak dojrzewania i atrakcyjności. I tylko z wiekiem przychodzi zrozumienie, że twarz bez makijażu może wyglądać bardziej atrakcyjnie niż z makijażem. Niestety życie bez kosmetyków nie może sobie pozwolić na wszystkie dziewczyny. Dla niektórych makijaż jest integralną częścią zawodu, inni czują się niekomfortowo, bez niego, a jeszcze inni próbują w ten sposób ukryć niedoskonałości skóry. Jednak najnowsze trendy w makijażu wyraźnie wskazują, że piękno bez kosmetyków, lub przy minimalnym użyciu narzędzi dekoracyjnych - jest modne. Coraz więcej kobiet preferuje makijaż w dobrym stylu nago starając się wyglądać bardziej naturalnie i naturalnie.

Jak być pięknym bez makijażu 1Jak być pięknym bez makijażu 2Jak być pięknym bez makijażu 3

Aby kobieta bez makijażu wyglądała idealnie, nie trzeba uciekać się do skomplikowanych i kosztownych procedur. Ale to nie znaczy, że piękne dziewczyny bez makijażu na twarzy nie robią nic z własną twarzą i ciałem, polegając na naturze i genetyki. Tylko dzięki pewnym wysiłkom i pracy nad sobą możesz osiągnąć zadbaną twarz, paznokcie i włosy, smukłą sylwetkę i postawę. Jak wyglądać dobrze bez makijażu, aby być pięknym i uroczym?

Kochaj siebie

Jeśli jesteś przyzwyczajony do rozpoczęcia dnia z grubą warstwą makijażu na twarzy, radykalna zmiana nie jest twoją opcją. Zarówno dla Ciebie, jak i dla tych, którzy są przyzwyczajeni do tego, że Cię zmyliłeś, będziesz wyglądać jak "szara myszka". Odrzuć obraz "jasnej gwiazdy" jest lepiej stopniowo. Skorzystaj na przykład z letnich wakacji. Zamiast dwóch warstw tuszu do rzęs, nałóż jedną, zastąp jasną szminkę brokatem i ukryj rumieniec w kosmetyczce na lepsze czasy. Odbicie w lustrze w końcu stanie się znajome, a po kilku tygodniach uświadomisz sobie, że patrzenie bez makijażu jest tak piękne jak z nią. Wszystko zależy od samopostrzegania i samoocena . Pamiętaj, jeśli uważasz się za miernotę, inni widzą cię po prostu. Dziewczyna, która uważa się za piękność, aw oczach nieznajomych wygląda pięknie.

Dbaj o swoją twarz i ciało.

Ale pielęgnacja skóry i ciała nie ogranicza się tylko do psychologicznego samopoczucia. Aby stać się piękną bez kosmetyków, o czym świadczy doświadczenie wielu kobiet, konieczne jest stosowanie kremu na dzień i na noc, do masażu palców twarzy, aby pozbyć się problemów kosmetycznych w czasie (wysypka, trądzik, stan zapalny, trądzik, plamy starcze). Nawiasem mówiąc, rezygnując z podkładu, podstawy i różu, pozwalasz pory "oddychać", co zmniejsza ryzyko takich problemów. Myć tylko zimną wodą lub kostkami lodu przygotowanymi wcześniej (woda może być zastąpiona ziołami ziołowymi), regularnie myć twarz peelingiem (parzona mielona kawa lub sól z mydlinami), tworzyć maski z naturalnych składników odpowiednich do rodzaju skóry. Okłady miodu i wizyty w łaźni mają korzystny wpływ na kondycję skóry.

Nie umniejszaj roli żywienia. Zdrowa żywność bez dodatkowych kalorii, tłuszczu i przypraw, spożywanie co najmniej półtora litra oczyszczonej wody dziennie to najlepsi kosmetolodzy. Pełnoprawne marzenie odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu naturalnego piękna. Jeśli śpisz mniej niż siedem do ośmiu godzin dziennie, przejrzyj swój schemat. I pamiętaj, aby zwracać uwagę na utrzymywanie ciała w dobrej kondycji. Może to być regularne treningi na siłowni, codzienny jogging lub po prostu poranne ćwiczenia.

Być piękną, zdrową, pewną siebie bez makijażu - to proste!

Jak być pięknym bez makijażu 4Jak być pięknym bez makijażu 5Jak być pięknym bez makijażu 6
Jak być pięknym bez makijażu 7Jak być pięknym bez makijażu 8Jak być pięknym bez makijażu 9
Jak być pięknym bez makijażu 10Jak być pięknym bez makijażu 11Jak być pięknym bez makijażu 12