Wybierając ubrania, często natrafiamy na oznaczenia bawełny organicznej, czyli bawełny organicznej. Według producentów takich ubrań jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, ma właściwości hipoalergiczne i tworzy optymalny mikroklimat dla organizmu. Takie produkty są znacznie droższe niż te wytwarzane ze zwykłej bawełny. Co oznacza "bawełna organiczna" i czy warto zapłacić za taką odzież i odzież z niej wykonaną, więcej?

Bawełna organiczna1Organic Cotton2Organic Cotton3
Korzyści i funkcje

Odzież z bawełny organicznej, której popyt rośnie, ma prawo do etykiety ekologicznej tylko wtedy, gdy surowiec do jej produkcji został wyprodukowany bez szkody dla środowiska. Taka bawełna jest uprawiana w gospodarstwach położonych w ekologicznie czystych regionach, aw ich działalności nie stosuje się pestycydów, insektycydów, herbicydów. Zwiększa się liczba szkodników, pasożytniczych owadów i chwastów, a także zwrotów z obecnych plantacji bawełny. Pomyśl tylko: w ciągu ostatnich 90 lat powierzchnia pól, na których uprawiają tę roślinę, pozostała niezmieniona, a ilość surowców uzyskanych z nich wzrosła trzydzieści razy! W tym samym czasie wzrosła liczba zatruć pestycydami. W gospodarstwach, w których uprawia się produkty ekologiczne, zwalczanie szkodników prowadzi się przy użyciu naturalnych naturalnych substancji (mydła, chili, czosnku i tak dalej). Nawozy są również wykorzystywane jako ekologiczne (kompost, obornik), a w celu zwiększenia ilości surowców, rolnicy przestrzegają zasad płodozmianu.

Amerykańska bawełna organiczna jest zbierana ręcznie. Z tego powodu nie ma w nim takich zanieczyszczeń jak liście, cząstki skrzynek, a sama bawełna dojrzewa. Gospodarstwa ekologiczne porzuciły genetycznie zmodyfikowane nasiona, ale są otwarte na wprowadzenie energooszczędnych technologii. To właśnie te zalety stoją za małymi biżuteriami, na których pisana jest bawełna organiczna.

Bielizna, T-shirty, T-shirty a inne produkty wykonane z bawełny organicznej są odpowiednie dla każdego, ale dla osób o wrażliwej skórze, taka odzież jest idealna ze względu na brak pestycydów, metali ciężkich, szkodliwych barwników i wybielaczy chlorowych w tkaninie.

Organic Cotton4Organic Cotton5Organic Cotton6
Organic Cotton7Organic Cotton8Organic Cotton9