Określenie typu koloru pomoże nie tylko uprościć proces wyboru garderoby, ale także ułatwi wybór makijażu i najbardziej opłacalnego kolory włosów .

W tym artykule omówimy poprawną definicję typu koloru.

Dokładne określenie rodzaju koloru

Aby dokładnie określić twój typ koloru, potrzebujemy kolorowej tkaniny. Najczęściej profesjonalni styliści używają kolorowych szali, aby określić rodzaj koloru. Są średniej wielkości kawałkami tkaniny o różnych odcieniach, połączonych w 4 grupy - po jednej dla każdego rodzaju koloru. Stosując je naprzemiennie do twarzy, określamy, która z grup zawiera największą liczbę "korzystnych" kolorów na zewnątrz. To ta grupa odpowiada Twojemu kolorowi.

definicja koloru dla wyglądu 1definicja koloru dla wyglądu 2definicja koloru dla wyglądu 3

Przeprowadzenie tego testu powinno być w jasnym pomieszczeniu z naturalnym światłem, ponieważ sztuczne światło może znacząco wpłynąć na postrzeganie kolorów. Oczywiście, przed rozpoczęciem testu, powinieneś całkowicie usunąć makijaż i otworzyć twarz tak bardzo, jak to możliwe (w tym celu włosy są odciągnięte). Lustro, w którym się badasz, powinno stać tak, aby bezpośrednie światło słoneczne nie padło na twoją twarz i nie oślepiło cię. Idealnie, odzież powinna mieć neutralny kolor (można ją przykryć peleryną lub szlafrokiem, aby uniknąć efektu koloru ubrania na percepcję).

Możesz kupić szale, aby określić rodzaj koloru, lub użyć dowolnej odzieży, która ma odpowiedni odcień. Najlepszy ze wszystkich, jeśli jest to odzież wykonana z raczej gęstej (nieprzezroczystej) tkaniny matowej.

Źródło Gamma:

 • morela;
 • błękit chabrowy;
 • jaja (kolor żółtka).
definicja koloru dla wyglądu 4definicja koloru dla wyglądu 5definicja koloru dla wyglądu 6

Gamma lata:

 • indygo;
 • niebiesko-szary;
 • pastelowy cytrynowy żółty.
definicja koloru dla wyglądu 7definicja koloru dla wyglądu 8definicja wyglądu koloru 9

Gamma jesieni:

 • zardzewiały;
 • brązowy;
 • pomarańczowy
określenie wyglądu koloru 10definicja koloru dla wyglądu 11definicja koloru dla wyglądu 12

Gamma winter:

 • ultramaryna;
 • neonowy żółty;
 • iglasta zieleń.
definicja koloru dla wyglądu 13definicja koloru dla wyglądu 14określenie wyglądu kolorowego 15

Prosta definicja typu koloru

Aby szybko określić kolor, potrzebujesz tylko czterech chusteczek:

 1. Brzoskwinia - wiosna.
 2. Pomarańczowy - jesień.
 3. Smoky pink - summer.
 4. Neon różowy - zima.

Najprostszym sposobem określenia "temperatury" koloru jest spojrzenie na naczynia przeświecające przez skórę na nadgarstku lub zgięciu łokcia. Jeśli mają zielonkawy odcień - jesteś ciepły (wiosna lub jesień), a najbardziej ciepłe odcienie będą dla Ciebie odpowiednie. Jeśli naczynia są niebieskie - jesteś jednym z zimnych typów (zima lub lato), a zimne odcienie powinny przeważać w twojej szafie. Oczywiście tej metody nie można nazwać dokładną, ale za jej pomocą można łatwo określić najczęściej używaną paletę "swoich" odcieni.

definicja koloru dla wyglądu 16określenie wyglądu koloru 17definicja koloru dla wyglądu 18
definicja koloru dla wyglądu 19definicja koloru dla wyglądu 20definicja koloru dla wyglądu 21