W pilnej i zawsze istotnej kwestii dla akwarystów, jak dużo bronić woda w przypadku akwarium opinie są bardzo różne. Niektórzy twierdzą, że wody należy bronić do kilku tygodni, inne - do maksymalnie 24 godzin. Spróbujmy lepiej zrozumieć problem.

Zacznijmy od rozważenia, dlaczego musimy bronić wody w akwarium.

O zanieczyszczeniach

Woda, czy to kran, czy dobrze, zawiera zanieczyszczenia, które można podzielić na:

  • solidny,
  • płynny,
  • gazowy.

Solid - różnorodne opady, które spadają po kilku godzinach osiadania. Może to być glina ze studni, rdza ze starych rur, wapień z twardej wody. Płyn - rozpuszczony w wodzie chloraminy, amoniak, azotyny. Gazowy - stosowany w oczyszczaniu ozonu z kranu, chloru.

Osadzanie wody teoretycznie powinno prowadzić do tego, że stałe zanieczyszczenia będą się wytrącać, a ciecze i gazy - będą odparowywać. W przypadku zanieczyszczeń gazowych ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo chronić wodę dla akwarium. Ponieważ gazy wyparowują z powierzchni cieczy, konieczne jest zapewnienie maksymalnego możliwego obszaru tej powierzchni, to jest wlania wody do garnka i odparowania iw żadnym przypadku nie należy ich pokrywać, aby gazy miały miejsce do odparowania. Gazy opuszczą wodę na jeden dzień.

Przejdziemy teraz do tego, jak bronić wody w akwarium, jeśli zawiera ona stałe opady. Kształt naczynia, do którego nalewana jest ciecz, nie ma znaczenia. Najważniejszą rzeczą jest delikatne przeniesienie z niej już osiadłej wody. Czas opadów wyniesie kilka godzin.

W obecności ciekłych zanieczyszczeń nie ma znaczenia, ile wody ustali się w akwarium - nie można oczyścić ich z wody bez użycia specjalnych chemikaliów.

A więc ci, którzy odradzają reasekurację wody przez tygodnie, by bronić wody, są w błędzie. Ponadto kurz gromadzi się na powierzchni takiej wody, a sama ciecz może po prostu stagnować i rumieniec .

O przygotowaniu wody

Początkujący akwarystów są zainteresowani przygotowaniem wody do akwarium. Jak dużo bronić wody do akwarium1 Konieczne jest oczyszczenie wody przez odstanie co najmniej od stałych zanieczyszczeń, ale przed jej użyciem nadal trzeba będzie dodać specjalne środki czyszczące. Konieczne jest również zmierzenie pH i temperatury. Aby zmierzyć poziom pH, przechowuj wskaźniki papieru. Zwiększenie poziomu pH pomoże zwykłej sodzie oczyszczonej, niższej - torfu.

Aby nie tracić czasu na osiadanie i mierzenie równowagi kwasowo-zasadowej, możesz wziąć wodę destylowaną do akwarium, ale jest to zalecane tylko w ostateczności i przy niewielkiej objętości akwarium. Nie używaj wody destylowanej: jest ona nie tylko szkodliwa, ale również przydatna dla mieszkańców zanieczyszczeń w akwarium.