Ci, którzy uprawiają sport, często chcą wiedzieć, ile czasu potrzeba na oczekiwanie na wyniki treningu, na przykład, ile czasu możesz usiąść sznurka . W końcu łatwiej jest kontrolować, czy jesteś w harmonogramie, czy musisz się trochę rozciągnąć i wydłużyć czas.

Ile czasu zajmuje rozbicie?

Wszystko zależy od poziomu gotowości osoby. Jeśli rozciąganie mięśni odbywa się regularnie, możesz osiągnąć wynik 1-2 miesięcy nieintensywnego treningu. W przypadku, gdy osoba właśnie zaczęła się rozciągać, czas musi być znacznie dłuższy. Aby usiąść na poprzecznych lub podłużnych podziałach tak szybko, jak to możliwe, należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, minimalne rozciąganie mięśni musi być wykonywane co najmniej co drugi dzień. Po drugie, konieczne jest rozgrzanie ciała przed rozpoczęciem ćwiczeń rozciągających. Pomoże to szybciej osiągnąć wynik. Dokładność tych zasad zależy od tego, ile tygodni będzie można usiąść na sznurku. Im więcej czasu poświęcisz na trening elastyczności i rozciągania, tym szybciej uzyskasz pożądany efekt.

Jak długo możesz siedzieć na sznurku dla początkujących?

Przeciętnie osoba, która właśnie rozpoczęła rozciąganie, potrzebuje około 3-4 miesięcy, aby osiągnąć wynik. Ale nie spiesz się. Każda osoba ma swoje własne cechy fizjologiczne. Dlatego ktoś będzie siedział na sznurku i po 2 miesiącach, a ktoś potrzebuje na to pół roku.

Z reguły mężczyznom trudniej jest rozciągać mięśnie i pakiety . Dlatego przedstawiciele silnej połowy ludzkości potrzebują więcej czasu, aby usiąść na sznurku. Średnio facet ma 7 do 10 miesięcy, pod warunkiem co najmniej 2 treningi w tygodniu.