Ktoś kiedyś powiedział, że historia pamięta swoich bohaterów. I tak jest naprawdę. Adidas jest liderem w branży odzieży sportowej. Ale bohaterowie nie rodzą się, stają się. I, oczywiście, w historii formacji Adidasa były wzloty i upadki, radości i rozczarowania. Mimo wszystko, dziś Adidas jest uznanym na świecie liderem w produkcji markowych ubrań i dodatków.

Historia firmy Adidas

Historia firmy Adidas wywodzi się z lat dwudziestych ubiegłego wieku. Ponad 90 lat temu świat pierwszy zobaczył produkty rodziny Dasslerów, która później stała się założycielami firmy Adidas. Rudolph i jego młodszy brat, Adolph Dassler, założyli małą firmę rodzinną w pralniach dla matki, ale już w 1924 r. Założono firmę pod nazwą "Fabryka Obuwianych Braci Dassler". Opowieść, która opowiada o rozwoju firmy Adidas, dowodzi, że w 1936 roku "Dassler" został uznany w Niemczech jako standard obuwie sportowe tym razem. Wszystko szło dobrze, a do 1938 roku firma produkowała 1000 par butów dziennie. Ale wojna poruszyła karty dla wielu. Produkcja dwóch firm w tym czasie została wstrzymana. Po wojnie firma rodzinna musiała zostać praktycznie zniesiona. Wkrótce, w 1948 roku, bracia Dassler podzielili między siebie rodzinną firmę, która w rzeczywistości była początkiem historii marki Adidas. Rudolph zostawił za sobą fabrykę, nazywając dziś nie mniej znane nazwisko - "Puma". Adolf z kolei odziedziczył drugą połowę rodzinnego biznesu, zwanego Addas, a nieco później zmienił nazwę marki na Adidas. W tym samym czasie po raz pierwszy pojawia się logo tej firmy.

Rok 1948 był początkiem marki Adidas jako takiej. I pomimo sukcesu firmy, Adidas nadal produkował tylko buty. I rok 1952 stał się znaczący dla firmy dzięki temu, że w historii Adidasa pojawił się nowy kierunek. W tym roku znana marka zaczęła wytwarzać inne produkty pod swoim logo. Pierwszymi były torby sportowe, a nieco później Adolph spotkał się z właścicielem fabryki tekstylnej Willy'ego Zeltenreicha, któremu zamówił pierwszy tysiąc garniturów sportowych z logo Adidasa. Nieco później Adidas wypuścił swoją pierwszą piłkę nożną. Firma rozkwitła, a rok po roku z pewnością wspięła się na Olympus w zakresie produkcji odzieży sportowej. I choć do 1990 roku sytuacja firmy znacznie się pogorszyła, już po trzech latach, od 1993 roku Adidas zajął należne miejsce wśród liderów markowych ubrań sportowych.

Dziś historia powstania firmy Adidas jest najbardziej popularna, a fani tej marki twierdzą, że jeśli naprawdę czegoś chcesz, możesz osiągnąć wszystko, co zrobili bracia Dassler.

Historia Adidas 1historia adidas 2historia adidas 3
historia adidas 4Adidas Story 5Adidas Story 6
Adidas Story 7historia adidas 8Adidas Story 9