Moda, lub jak często jesteśmy przyzwyczajeni, by słyszeć "haute couture", nie może nie wzbudzać zainteresowania. Przecież to ona nam dyktuje "Moda" z wielką literą! To cała sztuka, zrodzona w najbardziej znanych sklepach modowych, a następnie zaprezentowana na światowym widowisku. Tkaniny, z których tworzone są unikalne modele, są wykonane wyłącznie dla kolekcji mody, które są szyte praktycznie ręcznie. Raz na sześć miesięcy w Paryżu jest tydzień mody, finał w sezonie.

Tydzień mody

Paryż jest uważany za stolicę światowego przemysłu, choć za kulisami. High Fashion Week jest jak wspaniałe wakacje, które przyciągają nie tylko utalentowanych projektantów i projektantów mody, ale także gwiazdy światowe i tylko modną publiczność. Imponujący spektakl przesiąknięty jest atmosferą luksusu i nie każdy może sobie na nią pozwolić. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w święcie, jest świetna okazja do rozważenia modeli zdjęć, które mogą zainspirować lub stać się wzorem do naśladowania.

Ostatnio w Paryżu skończył się tydzień mody wiosenno-letniej 2014. Oczywiście, nie będziemy mogli omawiać kolekcji mody wszystkich znanych projektantów, ale postaramy się zwrócić uwagę na najbardziej zapadające w pamięć.

Pokaz mody wysokiej został otwarty przez Naomi Kempbell, która stała się "twarzą" Versace dawno temu. Publiczność urzekała szczera kolekcja wykonana z najlepszej skóry i czarnej koronki, ozdobiona błyskami. Epoka cichego kina czarno-białego (według samego Gianniego Versace) stała się inspiracją dla kolekcji mody.

Słynnym gościom udało się odwiedzić "stare" Hollywood, pogrążające się w świecie mody, przedstawione przez Armani Privé. Erotyczne sukienki w stylu art déco z najbardziej delikatnych odcieni, atmosfera słodkiego retro. Tak, a sama kolekcja nosiła odpowiednią nazwę "NUDE", co oznacza "nago".

Wiosna, szyk i sport - to elementy pracy dyrektora kreatywnego Chanel Karl Lagerfeld . Wspaniałe garnitury do jogi, przezroczyste sukienki, różowe trampki, ochraniacze na kolana i ochraniacze na łokcie ... Warto zobaczyć, jak nowoczesna i prawdziwie magicznie przedstawiona moda w wizji couturiera.

I nie można nie mówić o niesamowitej wiosenno-letniej kolekcji od Christiana Diora. Sukienki z modą w stylu "Diorovsky" bez końca rozdawały aplauz. To taniec tajemniczych kolorów na tkaninach i obuwiu (niektóre modele były w tenisówkach, ozdobione tą samą dekoracją kwiatową). Ta kolekcja arcydzieł została stworzona przez długi czas i zaangażowana była duża armia rzemieślników!

High fashion 2014 1Moda 2014 2Moda 2014 2014
High fashion 2014 4High fashion 2014 5Moda 2014 2014
High fashion 2014 7Moda na miarę 2014 8Moda 2014 2014