Każdy współczesny fashionista wie, że Chanel to nie tylko marka modowa, to globalna marka, założona przez małą, delikatną kobietę, którą wszyscy znają jako Coco Chanel.

Historia powstania marki Chanel

Gabriel Boner Chanel urodził się w bardzo ubogiej rodzinie i wychowywał się w schronisku, w ciągłej potrzebie. Kiedy dziewczyna miała 18 lat, osiadła w damskim sklepie odzieżowym i połączyła pracę w kabarecie, próbując śpiewać i tańczyć. To w kabarecie dostała pseudonim "Coco". Ale ze śpiewem i tańcem to się nie udało. Moda przyciągała ją przez całe życie, więc w 1910 roku rozpoczęła się historia marki Chanel, kiedy Koko otworzyła swój pierwszy sklep w Paryżu. Rozwój jej pracy przyczynił się do rozwoju bogatych kochanków i mieli ich dużo.

Historia domu mody Chanel zaczęła się od sprzedaży czapek i chociaż początkowo przychód nie był zły, była nieszczęśliwa, ponieważ zawsze marzyła o stworzeniu linii damskiej odzieży. Ponieważ Coco nie miał specjalnego wykształcenia, były pewne trudności z realizacją tego snu. Ale ponieważ Gabriel Chanel była dość ryzykowna, znalazła sposób na rozpoczęcie szycia odzieży damskiej, która została zaprojektowana do szycia męskiej bielizny.

Historia domu mody Chanel rozwinęła się szybko. W 1913 roku miała już sieć sklepów, w których sprzedawano odzież wygodną i niestandardową. A ponieważ w jej kolekcjach nie było grubych sukienek i gorsetów, ubrania, które stworzyła, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Co zaskakujące, Koko nigdy nie tworzyło wzorów na papierze. Natychmiast uosabiała swoje pomysły, używając manekina. Szyła i edytowała modele na manekinie. Dzięki tej technice Chanel osiągnął najważniejszą rzecz w ubiorze - wygodę w ruchu.

1919 w historii Shanel jest uważany za najbardziej tragiczny, jak jej ukochany, Arthur Capel, który był w niepełnym wymiarze czasu sponsorem, zginął w wypadku samochodowym. Ta tragedia zmusiła młodego couturiera do użycia czarnego koloru. Zaskakująco czarny kolor wkrótce stał się standardem w świecie mody.

Gabrielle (Coco) Chanel zrewolucjonizowała świat mody. Zastosowała krótkie fryzury, małą czarną sukienkę i stworzyła najbardziej znany zapach, o którym wie cały świat - Chanel nr 5.

W 1971 roku, 10 stycznia, zmarła mała, delikatna kobieta, która podbił cały świat mody. Ale historia firmy Chanel jeszcze się nie skończyła. Dziś jest najbardziej znaną globalną marką, która produkuje dobra luksusowe. Dopóki zapach Chanel nr 5 i mała czarna sukienka żyją, firma nie przestanie istnieć.

Historia Chanel 1historia marki chanel 2historia marki chanel 3
historia marki chanel 4historia marki Chanel 5historia marki chanel 6
historia marki chanel 7historia marki chanel 8historia marki chanel 9