Historia powstania Nike rozpoczęła się w 1964 r., Kiedy student Uniwersytetu Oregon i biegły w niepełnym wymiarze czasu Phil Knight wraz ze swoim trenerem Billem Bowermanem opracowali genialny plan sprzedaży butów wysokiej jakości i niedrogich. W tym samym roku Phil wyjechał do Japonii, gdzie podpisał kontrakt z Onitsuka na dostawę butów do USA. Pierwsza sprzedaż została wykonana na ulicy z mikrobusu Knighta, a garaż pełnił funkcję biura. Wtedy firma istniała pod nazwą Blue Ribbon Sports.

Wkrótce do Phila i Billa dołączył trzeci sportowiec i utalentowany kierownik sprzedaży Jeff Johnson. Dzięki specjalnemu podejściu zwiększył sprzedaż, a także zmienił nazwę firmy na Nike, nazywając firmę po skrzydlatej bogini zwycięstwa.

W 1971 r. W historii firmy Nike nastąpiło ważne wydarzenie - jest to rozwinięcie obecnie używanego logo. "Mały kawałek" lub skrzydło bogini Nike zostało wymyślone przez studentkę z Portland University - Caroline Davidson, która otrzymała umiarkowaną opłatę za swoje stworzenie, tylko 30 USD.

Legendarne innowacje

W historii marki Nike są dwa genialne wynalazki, które przyniosły konkretny sukces i popularność tej marce. Pierwszy szybki rozwój firmy rozpoczął się w 1975 roku, kiedy Bill Bowerman wynalazł słynną falistą podeszwę, patrząc na gofrownicę swojej żony. To właśnie ta innowacja pozwoliła firmie stać się liderem i producentem trampki nike najlepiej sprzedający się but w Ameryce.

W 1979 r. Nike miał kolejny rewolucyjny rozwój - poduszkę powietrzną wbudowaną w podeszwę, która przedłużyła żywotność butów. Ta innowacja, wynaleziona przez inżyniera lotnictwa Franka Rudiego, była kreacją słynnej, legendarnej serii trampek Nike Air.

Nasze dni

Dziś marka Nike jest symbolem sportu, a jej historia do dnia dzisiejszego obfituje w ciekawe fakty. Na przykład w niedalekiej przyszłości firma zaplanowała wspólny projekt z Apple. Będą wspólnie produkować zaawansowane technologicznie technologie - są to tenisówki i odtwarzacz audio połączone ze sobą.

Nike Story 1Historia Nike 2Historia Nike 3
Historia Nike 4Historia Nike 5Historia Nike 6
Historia Nike 7Historia Nike 8Nike Story 9