Dieta himalajska opiera się na wykorzystaniu owsianki makrobiotycznej, wykonanej przy użyciu specjalnej technologii i nie wymaga gotowania, wystarczy dodać mleko lub wodę, a owsianka jest gotowa. Ze względu na to, że ten produkt nie jest poddawany żadnej obróbce cieplnej, zachowuje wszystkie użyteczne elementy. Przez 14 dni dieta himalajska pomoże pozbyć się 10 lub więcej kilogramów, podczas gdy organizm nie odczuje stresu, ponieważ owsianka wzbogaci ją o podstawowe substancje niezbędne do utrzymania prawidłowego funkcjonowania układów ciała.

Korzyści z diety Himalajów

Korzyści i skuteczność owsianki makrobiotycznej ze względu na jej skład. Witaminy z grupy B normalizuje aktywność układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, ma korzystny wpływ na trawienie, uczestniczy w procesach metabolicznych organizmu.

Witamina PP, która jest również bardzo dużo w tym produkcie, reguluje funkcję wydzielniczą żołądka, zwiększa właściwości ochronne organizmu.

Magnez odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania serca i kontroluje ciśnienie krwi.

Dieta himalajska jest doskonałą opcją odżywczą dla kobiet, które liczą kalorie i chcą stracić nadwaga . Ze względu na to, że skład owsianki makrobiotycznej obejmuje nasiona lnu i nasiona gryki, dieta himalajska bardzo szybko schudnie. Nasiona są bogate w błonnik, który usuwa z organizmu toksyny, nadmiar płynu, toksyn i innych szkodliwych osadów, które gromadzą się w jelitach przez wiele lat. Również w ziarnach są kwasy, które przyczyniają się do szybkiego i łatwego wchłaniania pokarmu.

Owsianka makrobiotyczna jest bardzo satysfakcjonującym produktem, więc jeśli zjesz tylko jedną porcję, nie będziesz odczuwać głodu przez długi czas, z tego powodu zmniejsz ilość spożywanych kalorii o dwa lub więcej razy.