krzesełko dla dziecka od 0 miesiąca życia Wysokie krzesełko to jedna z najbardziej potrzebnych rzeczy dla noworodka. Zasadniczo urządzenie to nabywa się bliżej momentu, w którym okruchy zamieniają się na 6 miesięcy, istnieją jednak takie modele, które można stosować u dzieci już od pierwszych dni życia.

W tym artykule dowiesz się, jak wybrać odpowiednie krzesełko do karmienia dziecka od 0 miesiąca i który producent takich urządzeń powinien być preferowany.

Jak wybrać krzesełko do karmienia od urodzenia?

Wybierz dobre krzesełko nie jest łatwe, ponieważ asortyment tych produktów w sklepach dziecięcych jest po prostu ogromny. Tymczasem większość modeli jest przeznaczona dla tych dzieci, które mają umiejętność samodzielnego siedzenia i wystarczająco mocnego kręgosłupa.

Jeśli rodzice planują używać tego urządzenia, począwszy od 0 miesięcy, potrzebują krzesełka dla karmienia od urodzenia, które jest produkowane tylko przez niektóre marki.

Najważniejszą rzeczą w takim produkcie jest możliwość włożenia okruchów, ponieważ pozycja siedząca dla kręgosłupa noworodka może być wyjątkowo niebezpieczna i szkodliwa. Ponadto, krzesełka do karmienia od 0 miesięcy powinny mieć następujące cechy, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze i kupowaniu:

 1. Stabilne nogi. Najczęściej są one wykonane z metalu, ale w niektórych przypadkach dozwolone są wysokiej jakości tworzywa sztuczne. Stabilność nóg i całej struktury jest bardzo ważna dla noworodka, ponieważ pomaga uniknąć obrażeń i zapewnia względne bezpieczeństwo dziecka.
 2. Regulowana wysokość siedziska i nachylenie. Ponieważ wymagania niemowlęcia różnią się znacznie w zależności od wieku, krzesełko wielofunkcyjne do karmienia od 0 miesięcy musi być z konieczności regulowane. To urządzenie powinno zapewniać możliwość okopywania lub sadzenia okruchów, a także spadania do pożądanej wysokości, gdy dziecko dorasta i rośnie. W idealnej sytuacji poziom podnóżka powinien być dopasowany.
 3. Obecność i wytrzymałość elementów złącznych. Pomimo braku zdolności motorycznych, małe dzieci mają wysoki poziom aktywności i mogą w każdej chwili wymknąć się z wysokiego krzesełka, co może wywołać poważne i nieodwracalne konsekwencje.
 4. Górna część krzesełka do karmienia od 0 miesięcy powinna być wykonana z bezpiecznego hipoalergicznego plastiku. To bardzo dobrze, jeśli można je zainstalować w różnej odległości od dziecka - gdy rodzice dorastają i dorastają, rodzice docenią tę możliwość.
 5. Żadne szczegóły krzesła nie powinny mieć ostrych rogów. Cała forma tego urządzenia musi być usprawniona.

Ocena krzesełek do karmienia od urodzenia

Zgodnie z badaniami młodych matek, wśród istniejących modeli kału, optymalne są następujące cechy:

 1. Najlepsze krzesełko do karmienia od urodzenia w stosunku "cena-jakość" - Brevi B. Fun. Dzięki ruchowi jedną ręką model szybko i łatwo przechodzi z przytulnej kołyski na noworodka w krzesełku do karmienia malucha starszego niż stół rodzinny.
 2. Krzesełko dla dziecka od 0 miesięcy1
 3. Niedrogi, ale bardzo piękny i wygodny model Happy Baby William. Bardzo łatwo jest go rozmontować, regulować i umyć, a także zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa w przypadku okruchów.
 4. krzesełko dla dziecka od 0 miesięcy2
 5. Peg Perego Tatamia - krzesełko do karmienia przez 0 miesięcy, z łatwością przekształcone w szezlong lub huśtawki. Ma ogromną liczbę różnych poziomów regulacji, ale jest dość drogi, więc nie jest dostępny dla wielu rodzin.
 6. krzesełko dla dziecka od 0 miesięcy3
 7. ForKiddy Optimum - jedno z najbardziej optymalnych krzeseł na okruchy od czasu narodzin. Składa jeden łatwy ruch dłoni i zajmuje bardzo mało miejsca, więc często staje się przedmiotem wyboru dla młodych rodzin mieszkających w małym mieszkaniu.
 8. krzesełko dla dziecka od 0 miesięcy4