Życie czasami daje nam nieprzyjemne niespodzianki. Próby, które trzeba pokonać, są bardzo smutne i tragiczne. Nie możemy wpływać na niektóre okoliczności. Jeśli możesz, pomóż przetrwać smutek innej osobie, która potrzebuje twojego wsparcia. Jest to najwyższa miara ludzkiej szlachetności i uduchowienia.

Jak przetrwać smutek?

Cokolwiek się stanie, ważne jest, aby nie stracić umysłu. Jest bardzo mądre powiedzenie, że Bóg nie daje człowiekowi więcej, niż może znieść. Jeśli w twoim życiu nastąpiła katastrofa, należy postępować w następujący sposób:

  • Zbierz się. Jeśli jesteś w panice i jesteś zdesperowany, to jak najszybciej postaraj się pozbyć lub stłumić te uczucia. Z tego, że będziesz walczył w histerii, nic się nie zmieni. Tylko wyrządzajcie krzywdę sobie i tym, którzy są wokół was;
  • ocenić sytuację. "Soberly" spójrz na to, co się stało. Jakie są "szkody", ilu "dotyczy", być może bardziej potrzebują pomocy i wsparcia;
  • zaakceptuj konsekwencje takimi, jakie są. To, co się stało, już się stało. Obwinienie kogoś jest bezsensowne, torturowanie się jest po prostu głupie;
  • znaleźć siłę, by żyć dalej. Nie możesz się poddać i poddać się w trudnych czasach. To, co nie zabija, sprawi, że będzie silniejsze. Pamiętaj o tym i zadbaj o to, co masz.

Jak pomóc dziecku przetrwać smutek?

Dzieci biorą wszystko bardzo blisko serca. Jeśli są wychowani w surowości i wpajają dużą odpowiedzialność, to nawet najmniejsza "pomyłka" jest dla nich bardzo bolesna.

Rodzice kochają dzieci nie za "coś", ale po prostu kochają wszystko. Dzieci nie zawsze to czują. Boisz się rozczarować i zasmucać mamę i tatę, nagle z miłości? Nie możemy pozwolić na pojawienie się takich myśli w jego dziecku. Strach nie jest właściwą metodą wychowywania dziecka. Wprowadź poczucie jego znaczenia jak pomóc dziecku przetrwać smutek dla rodziców najważniejsza jest szacunek dla niego. Wsparcie, zrozumienie i wzajemne zaufanie - to jedyny sposób na uszczęśliwienie dziecka.

Aby dziecko przeżyło trudny żal, należy poinformować go, że nie jest sam. Dowiedz się, co się stało, przeanalizuj sytuację. Ignorowanie i unikanie mówienia o kłopocie, który się wydarzył, nie jest odpowiedzią. Znajdź pozytywne momenty, które, jeśli przyjrzysz się uważnie, są obecne w każdej sytuacji iw każdych okolicznościach. Powiedz mu, że wszystko przemija. I to także minie.

Pamiętajcie, że razem możemy przejść przez wielki żal. Wspierajcie się nawzajem i troszczcie się o życie.