Większość kobiet pamięta z dzieciństwa przypomnienie dorosłym, że nie należy siedzieć na zimnej ziemi i kamieniach, pływać w zimnej wodzie i chodzić boso w chłodne dni, aby nie dopuścić do ochłodzenia pęcherza. Ale niewielu ludzi stosuje się do tych wskazówek, dopóki nie napotkają problemu. A jeśli im się to uda, nie zawsze idą do lekarza. Co ma zrobić kobieta, jeśli mimo wszystko ochłodzi jej pęcherz?

W leczeniu tej choroby istnieje wiele środków ludowej. Niektóre kobiety cierpiały na tę chorobę wiele razy i dlatego są leczone na własną rękę. Nie jest to zalecane, ponieważ choroba może przekształcić się w chroniczną i powodującą powikłania nerki. Aby skonsultować się z lekarzem na czas, musisz znać objawy choroby.

Jak rozpoznać, że kobieta schłodziła pęcherz?

Wystąpiło zapalenie, jeśli występuje co najmniej jeden objaw:

  • często lub, odwrotnie, bardzo rzadkie oddawanie moczu ;
  • mocz staje się mętny, z ostrym zapachem, mogą być zanieczyszczenia krwi;
  • silny ból w dolnej części brzucha, a także ból i pieczenie podczas oddawania moczu;
  • temperatura może wzrosnąć, zaczyna się słabość i niedyspozycja.

Jeśli zdasz sobie sprawę, że masz schłodzony pęcherz, leczenie powinno rozpocząć się natychmiast. Ale nie zaleca się przyjmowania jakichkolwiek leków bez recepty. To prawda, że ​​możesz pomóc sobie bez nich.

Jak leczyć przeciążony pęcherz?

  1. Musisz natychmiast dostosować dietę: porzuć wszystkie gorące, wędzone i słone. Kwaśne potrawy, czarna herbata, kawa i alkohol również mogą pogorszyć stan.
  2. Pomoże to w łagodzeniu bólu. Możesz wziąć ciepłe kąpiele lub tace na siedząco z wywaru z rumianku lub skrzypu. Zastosuj ciepłą podkładkę grzewczą na dolnej części brzucha lub ułóż kompres. W tym celu zaleca się na przykład ciasto z szklanki bulionu z piołunu i 100 gramów mąki żytniej. Powinieneś także nosić ciepłe wełniane skarpety i zawsze utrzymywać stopy w cieple. Owiń koc lub ciepły szalik w dolnej części pleców i lepiej leżeć w łóżku.
  3. Aby wyczyścić pęcherz należy zażyć leki wywaru z ziół. Szczególnie przydatne są mącznicy, polny skrzyp, koperek, liście brzozy i nawłoci. schłodzony pęcherz Ogólnie rzecz biorąc, w tym stanie pożądane jest, aby pić jak najwięcej. Dobrze jest spożywać napoje owocowe z kaliny i borówki brusznicowej, zielonej lub miętowej.
  4. Tabletki ze sztywnym pęcherzem należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Najczęściej jest to Canephron, Fitonephron lub Cyston .

Na początkowych etapach możesz zrobić to bez antybiotyków, ale nadal nie powinieneś sam się leczyć. Jeśli kobieta schłodzi pęcherz, tylko lekarz może zalecić najbardziej skuteczne leczenie.