hormonalna terapia menopauzalna Hormonalna terapia menopauzalna to zestaw środków, które mają na celu przywrócenie hormonalnego tła kobiecego ciała. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo, jaki to jest proces, a skoncentrujemy się na przygotowaniach przypisanych w trakcie jego realizacji.

Kiedy zwykle rozpoczynają się hormonalne terapie zastępcze?

Jak wiadomo, początek okresu klimakteryjnego w ciele kobiety określa się genetycznie, tj. wygaśnięcie funkcji rozrodczej nie pojawia się w tym samym czasie u różnych kobiet. Statystycznie ustalono, że w przypadku przedstawicieli europejskiej populacji okres ten przypada na 45-55 lat. W tym przypadku szczyt menopauza obchodzony jest za 50 lat.

Sam proces starzenia się gruczołów płciowych, jajników, rozpoczyna się odpowiednio wcześnie, po 35 latach. Przyspieszenie obserwuje się, gdy kobieta przekroczy linię przez 40 lat.

Na podstawie powyższego, żeńskie ciało potrzebuje wsparcia hormonalnego po 50 latach. W tym przypadku wszystko zależy od nasilenia objawów menopauzy.

Jakie leki są stosowane w terapii hormonalnej menopauzy?

Aby wdrożyć ten rodzaj leczenia na bieżąco, stosowane są tylko naturalne gestageny. Wśród nich można nazywać się Estron, Estriol.

Od preparatów zawierających estradiol w ich składzie, użyj walerianianu estradiolu lub 17b-estradiolu.

Gesty są stosowane w bardzo małych dawkach, co zapewnia tak zwaną sekrecyjną transformację endometrium (zmiana wewnętrznej warstwy macicy). W tym samym czasie są one przyjmowane razem z estrogenem przez nie więcej niż 10-12 dni. zalecenia dotyczące hormonalnej menopauzy

Kompleksowe leczenie zespołu klimakterycznego obejmuje również leki, które wykluczają rozwój osteopenii (choroby, której towarzyszy naruszenie gęstości kości). Jako takie leki stosuje się tabletki zawierające wapń.

Leczenie tego rodzaju jest zalecane dla niektórych wskazań, z wyraźnym zespół menopauzalny, na przykład. Podczas prowadzenia hormonalnej terapii menopauzalnej kobieta musi przestrzegać zaleceń klinicznych podanych przez lekarza, dla których leczenie odbywa się na całym świecie.