Skarga, którą kobieta schłodzony pęcherz Przynajmniej wszystkie symptomy wskazują na to, być może najczęstsze stwierdzenie na wizytę urologa. Rzeczywiście, zgodnie ze statystykami medycznymi, co trzecia kobieta w wieku od 20 do 40 lat co najmniej raz w życiu natknęła się na typowe objawy, które pojawiają się, gdy pęcherz się zamyka. W tym przypadku najczęstszym przedstawicielom płci pięknej zdiagnozowano ostre zapalenie pęcherza, ale często zdarza się, że stosunkowo łagodne oznaki zatłoczonego pęcherza wskazują na przewlekłą postać choroby.

Zapalenie pęcherza moczowego jest bardzo częstą chorobą u kobiet. Anatomiczne cechy żeńskiego układu moczowego (krótka i stosunkowo szeroka cewka moczowa) przyczyniają się do szybkiego postępu infekcji i jej wejścia do pęcherza. Kobieta, która schłodziła pęcherz, doświadcza charakterystycznego spektrum objawów, których jasność zależy od postaci zapalenia: ostrej lub przewlekłej.

Czynniki predysponujące

Uważa się, że hipotermia jest główną przyczyną zimnego pęcherza. To stwierdzenie nie jest całkowicie poprawne. W większości przypadków zapalenie pęcherza jest z natury zakaźne, więc sama hipotermia nie może być główną przyczyną zapalenia. Hipotermia, mokre stopy w czasie deszczu, leżenie lub siedzenie na zimnej powierzchni, osłabiona odporność, nieprzestrzeganie zasad higieny osobistej, awitaminoza, aw niektórych przypadkach nawet przepracowanie lub stres to tylko czynniki predysponujące.

Kobieta widzi cały zakres oznak wskazujących na stagnację pęcherza tylko wtedy, gdy powyższe czynniki łączą się z infekcją bakteryjną. Najczęściej staje się ona podłożem dla odbytu (E. coli powoduje zapalenie pęcherza u 70-95% kobiet) i wejście do pochwy.

Popiersie pęcherza: objawy zapalenia i standardowy schemat leczenia

Jeśli kobieta schłodziła pęcherz moczowy, najprawdopodobniej wystąpią następujące objawy:

  1. Cięcie w bólu lub pieczenie w pęcherzu (odczuwalne nad łono) - z ostre zapalenie pęcherza ; bolące lub dokuczliwe bóle - charakterystyczny objaw utknięcia pęcherza w przypadku przewlekłej postaci choroby.
  2. Bolesne oddawanie moczu; Cewce moczowej może towarzyszyć rezu, mrowienie, uczucie pieczenia, które na końcu wzrasta. Wzmocnienie następuje w wyniku zapadnięcia się ścianek pęcherza, a w konsekwencji zwiększenia tarcia zapalnych ścian względem siebie.
  3. Częste oddawanie moczu; Pilna potrzeba oddawania moczu następuje co pół godziny.
  4. Mocz wydalany jest w niewielkich ilościach, nawet po oddaniu moczu pozostaje uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza.
  5. Mocz dostaje mętny odcień i ostry nieprzyjemny zapach; różowy odcień moczu wskazuje na obecność w nim krwi.
  6. Ogólny stan kobiety jest niezadowalający, obserwuje się osłabienie, wzrasta temperatura ciała (do 38 ° C).

Kobieta z zimnym pęcherzem może doświadczyć wszystkich lub części powyższych objawów. W każdym razie konieczna jest konsultacja z urologiem, ponieważ nieleczone ostre zapalenie pęcherza moczowego w najlepszym przypadku staje się przewlekłe, w najgorszym przypadku - jest niebezpieczne w wyniku dalszego rozprzestrzeniania się infekcji i późniejszych poważnych powikłań.

Po zastosowaniu odpowiedniego leczenia ulga w postaci zatkanego pęcherza pojawia się w ciągu kilku dni. Takie leczenie zwykle obejmuje odbiór:

leczenie objawów obrzęku pęcherza moczowego
  • antybiotyki: fosfomycyna, ciprofloksacyna, norfloksacyna, furazydyna i inne;
  • leki przeciwskurczowe: Papaverine, Drotaverin i inne;
  • niesteroidowe leki przeciwzapalne: diklofenak, ketorolak, nimesulid, itp .;
  • ziołowe środki zaradcze.

U kobiety, która schłodziła pęcherz podczas ciąży, objawy są prawie takie same jak objawy klasyczne, tylko schematy leczenia nieco się różnią.