Termin "prekursory porodu" w położnictwie jest zwykle używany do określenia zmian klinicznych, które występują w szyjce macicy. Pod wpływem hormonów mięknie, skraca się, otwiera. Rozważ szczegółowo to zjawisko, nazywając jego znaki wizualne, odczucia, które kobieta w ciąży doświadcza w tym samym czasie.

Prekursory pracy u osób pierwotnych

Okres dostarczania jest najbardziej ekscytujący dla kobiet oczekujących na pojawienie się pierworodnego. Fakt ten tłumaczy się faktem, że większość kobiet w ciąży nie wie o oznakach wczesnego porodu u primiparów. Rozmawiając z lekarzami, dowiedzą się o tym zjawisku, podobnie jak prekursor porodu w pierworodnym, wśród których:

 1. Ropień brzucha. Przyszła matka sama zauważa, jak to ułatwia jej oddychanie, zgaga znika. Jednocześnie rejestruje, że chód stał się poważniejszy, trudno się poruszać.
 2. Odjazd śluzy. Podczas okresu rodzenia dziecka w układzie rozrodczym (szyjce macicy) tworzy się skrzep śluzu, który produkuje. Odgrywa bezpośrednio rolę bariery w szlaku chorobotwórczych mikroorganizmów, chroniąc płód i macicę przed ich szkodliwym działaniem. Krótko przed momentem porodu kobieta zapisuje swój odejście z jamy pochwy.
 3. Zmniejszona aktywność ruchowa płodu. Wiele kobiet w ciąży rejestruje, że przed narodzinami, w ciągu kilku dni, dziecko uspokaja się. Wynika to z braku wolnej przestrzeni i dużego rozmiaru dziecka.
 4. Cięcia macicy. Okresowe napięcie przedniej ściany jamy brzusznej z równoczesnym mrowieniem w dolnej części brzucha wskazuje na wzrost kurczliwości włókien mięśniowych. Takie walki nazywa się treningiem, ponieważ nie prowadzą do rozwoju pracy.
 5. Zmiana postawy. Ze względu na przesunięcie środka ciężkości, chód się zmienia, głowa lekko odchyla się do tyłu.
 6. Zwiększona liczba oddawanych moczu. Silny nacisk wywierany na pęcherz przez płód wymaga częstego opróżniania narządu.
 7. Pojawienie się niewygodnych odczuć w podbrzuszu, w okolicy pleców. Kobieta naprawia rysunek, ból o niskiej intensywności. Ciągnie dolną część brzucha przed porodem głównie pierworodnemu.

Wrażenia przed porodem w primipara

prekursorzy pracy u przodków

Każda kobieta w ciąży może inaczej opisać swoje uczucia przed porodem. Ale większość kobiet już mających dzieci mówi, że wszystko zaczęło się od pojawienia się nudnego, niejasnego źródła bólu w dolnej części brzucha iw dolnej części pleców. Często działają jako bolesne tło - trwają długo, cicho przez krótki czas. Jednocześnie można zauważyć wzrost defekacji.

Lekarze twierdzą, że takie prekursory porodu są związane z wysiłkiem organizmu w celu oczyszczenia jelit. To krzesło nie zostało zmienione. Ponadto na kilka godzin przed porodem można wykryć nudności i wymioty. Jest to z góry określone przez wzrost stężenia we krwi hormonu oksytocyny, który stymuluje aktywność zawodową. Pod jego wpływem wzrasta aktywność mięśniówki macicy.

Kiedy brzuch spada przed porodem pierworodnego?

Objawem związanym ze zmianą wizualnej lokalizacji brzucha jest dobrze znany prekursor porodu. Jest to spowodowane procesem obniżania głowy płodu do małej miednicy, zmieniając pozycję jego ciała. W tym samym czasie przyszła matka rozwiązuje problem, poprawia samopoczucie. Ale pierwszorzędne, ze względu na brak doświadczenia, nie wyobrażają sobie tego stanu. Z tego powodu, często w recepcji ginekologa, zadają pytanie, jak zrozumieć, że żołądek spadł przed porodem. Lekarze wskazują na obecność następujących zjawisk:

 • zwiększona częstotliwość oddawania moczu;
 • zniknięcie niedawnej duszności;
 • spadek aktywności płodowej.

Istnieje prosty sposób na ustalenie, co się stało depresja brzuszna . Aby to zrobić, musisz przetestować: umieść rękę w przestrzeni między klatką piersiową a górną częścią brzucha. Jeśli umieszczona jest w nim prawie cała dłoń, wskazuje to na podejście do procesu dostawy. Według obserwacji medycznych podobne zjawisko odnotowano u kobiet rodzących po raz pierwszy, 2-3 tygodnie przed rozpoczęciem procesu porodu. Ten przedział czasowy ma średnią wartość. Biorąc pod uwagę fakt, że każda ciąża ma swoje osobliwości, może się zmieniać na większej lub mniejszej stronie.

Prekursory przedwczesnego porodu u osób pierwotnych

O przedwczesnym pojawieniu się dziecka na światło mówi w jego urodzenia w okresie od 28 do 37 tygodni ciąży. Zjawisko to nie występuje nagle. Przez pewien czas przed początkiem ustalane są prekursory przedwczesnego porodu. Wśród nich są:

 • bolesność w podbrzuszu, która przypomina tę, która jest związana z miesiączką;
 • krwawe wydzielanie z pochwy;
 • brak ruchów płodu;
 • wyciek płynu owodniowego.

Zwiastun rodzajów

ciągnie dolną część brzucha przed porodem

Oznaki wczesnego porodu w odrodzeniu praktycznie nie różnią się od tych, które są obecne, gdy pierworodny czeka. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są one mniej wyraźne i mogą pojawić się później. Z tego powodu są trudniejsze do zidentyfikowania. Ale kobieta, która urodziła na stałe, pamięta te zwiastuny narodzin, które były celebrowane przed jej narodzinami pierwszego dziecka. Będzie wiedziała o swoim rychłym wyjeździe do szpitala.

Uczucia przed porodem w odrodzeniu

Kobiety, które rodzą drugie i kolejne dzieci, są znane z prawie wszystkich prekursorów wczesnego porodu. W długiej perspektywie zbliżającej się godziny "X" ciężarna kobieta będzie wiedzieć, jak się czuje, jak zmienia swoją aktywność. Wielu zauważa, że ​​nagle pod koniec okresu ciąży pojawia się ostra ulga, wybuch energii, chęć zrobienia wszystkich niedokończonych spraw, aby przygotować pokój dla dziecka. Zjawisko to jest często porównywane z instynktem zagnieżdżania.

Kiedy brzuch spada przed urodzeniem kretów?

Należy zauważyć, że kobiety wielokrotnie rodzące charakteryzują się względnie wczesnym spadkiem brzucha przed porodem. Zjawisko to związane jest z osłabieniem mięśni brzucha i dna miednicy - konsekwencją pierwszej ciąży. W niektórych przypadkach pominięcie może zostać naprawione, gdy przejście płynu owodniowego , kiedy proces pojawiania się dziecka zaczyna się natychmiast.

Prekursory porodu przedwczesnego w powtórnym wystąpieniu

prekursory przedwczesnego porodu

Wcześniejsze porody są często spowodowane komplikacjami związanymi z procesem ciążenia. Wśród nich centralne miejsce zajmuje nadciśnienie macicy. Wraz z tym zjawiskiem następuje wzrost aktywności skurczowej włókien mięśniowych mięśniówki macicy. Lekarze naprawiają objawy wczesnego porodu, w tym:

 • otwarcie szyjki macicy;
 • pojawienie się krwawe absolutorium ;
 • naruszenie integralności płynu owodniowego.

Biegunka przed porodem

Często czekając na drugie narodziny, których prekursory są opisane powyżej, kobieta naprawia gwałtowne naruszenie stołka w późniejszym terminie. Zjawisko to spowodowane jest zmianą pozycji dziecka i wzrostem stężenia hormonów stymulujących proces porodowy. Lekarze twierdzą, że w ten sposób organizm opróżnia jelita, zwiększając przestrzeń dla dróg rodnych, co spowoduje ruch dziecka.

40. tydzień ciąży - nie ma prekursorów porodu

W niektórych przypadkach 40 tygodni i nie ma oznak zbliżających się narodzin. Z tego powodu kobieta nie wie, jak to zrozumieć, aby wkrótce rodzić. Każdego dnia towarzyszy czekanie. Podobne zjawisko tłumaczy się kilkoma czynnikami:

 • nieprawidłowe ustawienie wieku ciążowego;
 • długi cykl menstruacyjny (ponad 30 dni).

Po 40 tygodniach ciąży kobieta zostaje skierowana do szpitala. W placówce medycznej jej stan jest pod pełną kontrolą lekarzy. W przypadku walk, ujawnienie szyi ciężarnej tłumaczy się w przedporodowej, a następnie w sali porodowej, gdzie dziecko pojawia się na światło. Warto zauważyć, że sam proces dostarczania odbywa się w odrodzeniach szybciej i łatwiej.