Obecnie dla wielu osób, które wolą zdrową dietę, świeże soki z owoców i warzyw stały się integralną częścią codziennej diety.

Powiemy Ci, jak gotować sok winogronowy w sokowirówce do późniejszej puszki.

Sokovarka - dość wygodne i dość proste urządzenie kuchenne (np. Podwójny kocioł), dzięki któremu można uzyskać soki ze świeżych owoców (jagody lub warzywa). Zasada działania kuchenki do soków polega na podgrzewaniu świeżych owoców za pomocą pary i oddzielaniu soku pod wpływem wysokiej temperatury. Niektórzy powiedzą, że sok z sokowirówek jest zdrowszy. Tutaj należy rozumieć, że sokowirówki są urządzeniami do wytwarzania niewielkich ilości świeżego. Kuchenki do soku są bardziej odpowiednie do otrzymywania wystarczająco dużej ilości soku i jego późniejszej konserwacji.

Wytwarzanie soku z winogron w kuchence do soków jest proste. Przygotowanie soku nie zajmie więcej niż godzinę, w zależności od odmiany winogron i stopnia dojrzałości jagód. Podczas całego procesu należy uważać, aby woda nie wyparowała z dolnej komory urządzenia.

Przepis na sok z winogron

Do gotowania sok winogronowy w domu ostrożnie zbierz zbiory. Podatne, zepsute i powolne jagody są wyrzucane, a zbieranie winogron z grzbietów (czyli szczotek) nie jest konieczne, szczególnie jeśli mówimy o odmianach wina, w których jagody mają cienką skórę i miękkie ciało.

Gotowanie

Ostrożnie umyj gromady i umieść je w górnym przedziale szybkowaru. Nie przepełniaj pojemnika - poziom napełnienia nie powinien być wyższy niż obręcz. Jeśli zawartość cukru w ​​jagodach jest niska, a chcesz nieco słodzić sok, to dodaj cukier (posypane jagody) jest lepszy na tym etapie.

Następnie zbieramy sokowirówkę: w dolnym zbiorniku wlewamy wodę, ustawiamy zbiornik do zbierania soku na wierzchu, a następnie - zbiornik z winogronami i pokrywę z pokrywką. Przed użyciem wąż do kolektora musi być gotowany.

Wkładamy zacisk na wąż, kładziemy garnek na płycie i rozpalamy ogień. Po 40-60 minutach można wyjąć zacisk z węża i wlać sok do przygotowanego wcześniej emaliowanego pojemnika (rondel może być wykonany ze stali nierdzewnej).

Teraz wlewamy gorący sok z winogron do wysterylizowanych, ogrzewanych parą puszek i zwijamy wysterylizowane blaszane pokrywki (lub obracamy je, w zależności od rodzaju puszek). Sok z winogron w urządzeniu do gotowania na sok jest przygotowywany przez gotowanie na parze jagód, dzięki czemu jest sterylny i nie trzeba go ponownie sterylizować. W takim przypadku wystarczy szybko przelać sok na banki i szybko zrolować. Sok winogronowy na zimę gotowe! W tym produkcie, oczywiście, mniej witamin, ale więcej pektyn.

Należy zauważyć, że w procesie przygotowania soku do sokowirówki jagody będą, jak to się mówi, osiadają. Nie oznacza to, że musisz włożyć świeże winogrona do kuchenki na sok. Musimy poczekać, aż zadeklarowana i przetworzona część zostanie w pełni przygotowana. Zawijamy sok w puszkach i wyrzucamy odpady. przepis na sok z winogron w sokowniku Aby przygotować kolejną porcję soku, ponownie kładziemy winogrona w górnej pojemności kuchenki na sok.

W sokowniku możesz zrobić sok jabłkowy i winogronowy.

Winogrona i jabłka są harmonijnie połączone w smaku i smaku, ponadto jabłka zawierają obfite pektyny i kwas bursztynowy, a także wiele innych bardzo przydatnych substancji, które nie są obecne w winogronach.

Proces ten odbywa się prawie w ten sam sposób, tylko razem z winogronami, plasterki jabłek (bez nasion) układa się w górnej pojemności kuchenki sokowej.

Takie wspaniałe przygotowania na zimę urozmaicą nasze codzienne menu.