Sok winogronowy ma znaczną wartość dla organizmu, dlatego zaleca się go w zimie zbierać w domu. Produkt za pomocą dowolnego sposobu przygotowania otrzymuje się stężonym i wymaga rozcieńczenia go wodą przed użyciem.

Sok winogronowy na zimę przez sokowirówkę

Składniki:

  • dojrzałe winogrona z białych odmian;
  • cukier granulowany (w razie potrzeby) - do smaku.

Gotowanie

W obecności sokowirówki sok winogronowy będzie bardzo łatwy w przygotowaniu. Jeśli klastry zostały zburzone w twoim rejonie i jesteś absolutnie pewny ich czystości oraz, że nie były traktowane chemikaliami, nie można ich myć, ale od razu są używane do robienia soku. Aby to zrobić, oderwij jagody od winogron i umieść je w wygodnym naczyniu. Potem pomiń je przez sokowirówkę, zbierając gotowy sok. W zależności od odmiany winorośli i jej stopnia słodkości, sami określamy potrzebę dodawania cukru do kęsów. Wlać cały sok do doniczki emaliowanej, dodać cukru w ​​razie potrzeby i podgrzać do wrzenia przy okazjonalnym mieszaniu. Następnie gotować kęs przez trzy minuty, natychmiast wlać sterylny i suche słoiki, korek i odwróć pokrywki. Okrywamy naczynia czymś ciepłym i powoli schładzamy.

Jak przygotować sok jabłkowy i winogronowy na zimę w kuchence do soków

Składniki:

  • dojrzałe winogrona - 1,5 kg;
  • dojrzałe jabłka - 1,5 kg;
  • cukier granulowany - 300 g.

Gotowanie

Rozpocząć przygotowanie soku z winogron i jabłek, opłukać owoce pod chłodną bieżącą wodą i pozwolić spuścić. Wlać wodę do dolnego pojemnika urządzenia i umieścić tacę do zbierania soku na wierzchu. Na górze mamy poziom z dziurami (sokowirówka) i wrzucamy do niego winogrona. Suplementujemy jagody taką samą ilością jabłek. Konieczne jest przecięcie ich na pół, wyodrębnienie rdzenia nasionami i posiekanie miąższu w plasterki. Kropelki winogron i jabłek posypujemy pół porcją cukru pudru, przykrywamy pokrywką i umieszczamy na płycie grzejnej pieca. Pod rurką urządzenia zastępujemy wygodne naczynie. Pozostaw projekt na piecu aż do oddzielenia soku.

Następnie pojemnik z zebranym sokiem winogronowym umieszczany jest na płycie talerza, nalewa się drugą porcję granulowanego cukru i często mieszamy przedmiot obrabiany z ogrzewaniem, aby wszystkie kryształy zostały rozpuszczone. Gdy sok zacznie się gotować, a cukier się rozpuści, wlej napój do sterylnych słoików, zamknij pokrywki przegotowaną wodą przez pięć minut i odwróć do góry dnem pod kocem, aby umożliwić powolne chłodzenie i samosterylizację.

Sok winogronowy z winogron Isabella na zimę - przepis

Składniki:

Gotowanie

Technologia wytwarzania soku z winogron Isabella i innych czerwonych odmian różni się nieco od przygotowania napoju z białych jagód. Jak już zauważyłeś z pierwszego przepisu, położyliśmy białe winogrona w sokowirówce i natychmiast dostaliśmy niezbędny produkt przy wyjściu.

W przypadku czerwonych winogron będzie musiał zrobić trochę inaczej. Umyte jagody zebrane z klastrów muszą najpierw zostać zmiażdżone, a następnie wlać trochę oczyszczonej wody, zabierając około 1,5 litra do wiadra z miąższu winogronowego i ogrzać masę w misce emaliowanej z mieszaniem do temperatury 70 stopni. Następnie kęs schładza się do czterdziestu stopni. Tylko wtedy możesz pominąć masę przez sokowirówkę.

Otrzymany sok wlewa się do doniczki emaliowanej, jeśli jest to pożądane, dodaje cukier, kęs gotuje i rozpuszcza kryształy, i wlewa do suchych, sterylizowanych słoików. Zamykamy naczynia szczelnie sterylnymi kapslami, odwracamy je do góry nogami, zawijamy coś ciepłego i powoli schładzamy.