Wśród akcesoriów ślubnych szczególne miejsce zajmują okulary pana młodego i panny młodej, a także tradycyjnie przygotowują kieliszki do rozbijania się po liście i na wesele. Rozbicie okularów na weselu jest integralną częścią wakacji, dlatego okulary do tego pamiętnego momentu powinny być niezwykłe. Na bankiet trzeba też spróbować, bo szklanki w rękach nowożeńców powinny być godnym dodatkiem do sukien ślubnych i ozdób.

Dekoracji i dekoracji kieliszków do ślubu nie trzeba zamawiać w salonach, poświęcając trochę czasu i wysiłku, aby samodzielnie wykonać ten ślubny dodatek. Poniższe wskazówki organizatorów ślubu pomogą Ci dowiedzieć się, jak ozdobić kieliszki ślubne i na co zwracać uwagę przy wyborze kieliszków na bankiet i na łamanie.

Okulary do łamania po malowaniu

Bicie okularów na weselu to tradycja, której korzenie sięgają głęboko w przeszłość. Ten zwyczaj w różnych odmianach występuje u wielu ludzi, ale jego istota pozostaje jedna - okulary biją dla szczęścia. Od dawna wierzono, że dzwonienie tłuczonego szkła wypędza złe duchy i przynosi szczęście domowi. Najodpowiedniejsze są kryształowe kieliszki do ślubu, ponieważ zgodnie z wierzeniami, dzwonienie kryształu ma szczególne magiczne właściwości. Tradycyjnie bicie okularów na weselu następuje po tym, jak pan młody i oblubienica zostają ogłoszeni mężem i żoną. Fragmenty okularów symbolizują lata szczęśliwego życia rodzinnego - im więcej fragmentów, tym więcej lat para będzie żyła w radości. Jeśli szkło nie pęknie na weselu, nie rozpaczaj. W niektórych krajach w takich sytuacjach przyszedł na ratunek świadek, który łamał resztę naczyń nogą, po czym odliczano śmieci i kontynuowano zabawę. Przy okazji, możesz przełamać okulary na weselu w odpowiednim momencie, a nie tylko po malowaniu, ale zgodnie z tradycją musisz przełamać te okulary, z których nowo wymienieni małżonkowie wypili pierwszy łyk szampana. W takim przypadku można pomyśleć o tym, jak ozdobić okulary na weselu, aby dekoracja nie przeszkodziła im w zerwaniu, a jednocześnie, aby sam rytuał wyglądał bardziej uroczyście. Wybierając okulary do tego zwyczaju, warto dać pierwszeństwo najbardziej delikatnym potrawom, aby uzyskać jak najwięcej odprysków. Jest to również dobry znak, a do nagrywania wideo i fotografii będzie kolejna piękna ramka.

Okulary na bankiet weselny

Ale szklanki na ucztę powinny być nie tylko piękne, ale także trwałe, ponieważ tradycyjnie są trzymane w rodzinie przez całe życie, a każda kolejna rocznica ślubu nie obejdzie się bez ich udziału. Nowoczesne salony ślubne oferują szeroki asortyment na każdy gust. Szczególnie popularne są żelazne okulary, łączące siłę i elegancję. Możesz również zamówić grawerowanie, dekorowanie lub malowanie okularów na wesele na własnym szkicu. A jeśli chcesz, aby ten szczegół wakacji był zupełnie wyjątkowy i indywidualny, to powinieneś pomyśleć o tym, jak zrobić okulary do ślubu własnymi rękami. Wybierając styl i technikę dekoracji, należy obserwować, tak aby okulary harmonijnie łączyły się z sukienką panny młodej i strojem pana młodego. Dekorację kieliszków do ślubu należy również łączyć z innymi szczegółami i akcesoriami, zwłaszcza jeśli wesele jest tematyczne. Z reguły do ​​dekoracji służą kwiaty, koronki, cyrkonie, koraliki, perłowe koraliki, złote lub srebrne wstążki. Aby trzymać ozdoby, jest to lepsze niż specjalny pistolet, ponieważ inne warianty mocowania mogą pozostawiać odciski lub zepsuć biżuterię. Aby uzyskać niezawodność, lepiej przetestować klej na szklanej butelce lub słoiku, aby upewnić się, że nie pozostawia żadnych śladów, nie rozprzestrzenia się i mocno przylega do dekoracji. Роспись бокалов на свадьбу Przy stosowaniu wzorów koronek należy pobrać materiał za pomocą zapasu, aby w razie potrzeby można było wymienić uszkodzoną część, ponieważ poprzez wycięcie pożądanych wzorów można przypadkowo dotknąć nici i rozpuścić wzór.

Ozdabianie okularów na ślub z kwiatami jest prostszą opcją, ale trzeba przemyśleć przez zapięcie, aby podczas uroczystości nie trzeba ciągle poprawiać lub naprawiać dekoracji. Ta dekoracja, oczywiście, nie przetrwa do złotego wesela, ale mimo to ta opcja jest dość powszechna, szczególnie jeśli głównym elementem wystroju weselnego są kwiaty.

Obraz kieliszków do ślubu jest uważany za bardziej wiarygodną opcję rejestracji, ale w przypadku jakościowego wyniku wymagana będzie wiedza i doświadczenie. Ale te okulary będą absolutnie ekskluzywne i będą trwać przez wiele lat.

Dekoracja kieliszków do ślubu może być najbardziej zróżnicowana i surowe zasady lub ograniczenia tutaj nie istnieją. Im bardziej oryginalny będzie każdy szczegół, tym bardziej interesujące i niezwykłe będą wakacje.