Gerbera jest dość popularna i uwielbiana przez wiele wieloletnich roślin z rodziny Astrov. Gerbers są często używane do tworzenia pięknych i żywych bukietów. Zewnętrznie kwiaty są jak duże stokrotki. A liczba odcieni gerber jest tak różnorodna, że ​​każdy może wybrać dla siebie roślinę swojego ulubionego koloru. Czerwony, biały, różowy, pomarańczowy, fioletowy i fioletowy. Jest tylko niebieska gerbera.

Duże kwiaty tworzące bukiety uprawiane są w specjalnych szklarniach. Jednak gerbera ogrodowa, którą można sadzić bezpośrednio w domu, wygląda nie mniej atrakcyjnie. Warto jednak pamiętać, że gerbera to roślina, opieka w domu, co oznacza przestrzeganie pewnych zasad. Porozmawiajmy o tym, co trzeba zwrócić uwagę, rosnące gerbery w domu.

Ziemia

Dbaj o to gerbera pokoju Możesz zacząć od wyboru odpowiedniej gleby dla rośliny. Doskonałą opcją byłby słaby kwas. Aby gerbera dobrze rosła, a także kiedy przeszczepiany jest kwiat, zaleca się przyjmowanie liściastej ziemi, torfu i piasku w proporcji 2: 1: 1. Garnek powinien również zwrócić uwagę. Glina jest najlepsza, ponieważ może zapewnić niezbędny obieg powietrza.

Przesadzanie Gerbera

Prawidłowo dbać o gerberę w domu musisz zacząć natychmiast po zakupie rośliny. Nie zmieniaj tego w dniu zakupu. Konieczne jest podanie gerbera co najmniej 2 tygodnie, aby dostosować się do nowych warunków i warunków. Po tym czasie roślinę można przesadzić do większej doniczki. Gerber powinien zostać zapłodniony nie wcześniej niż 3 tygodnie po transplantacji. Ponadto warto okresowo przeszczepić kwiat do doniczki o nieco większym rozmiarze. Będzie to miało korzystny wpływ na wzrost gerbery. Jednak nie wybieraj zbyt dużej doniczki do przesadzania. Jeśli nowy "dom" dla gerbera jest zbyt duży, roślina nie będzie kwitła przez długi czas.

Podlewanie

Podlewanie rośliny jest konieczne z umiarem. Ziemia nie powinna być zbyt mokra, niezbyt sucha. Kwiat należy podlewać ciepłą wodą. Gerbera w pokoju wymaga starannej konserwacji i należy ją podlewać, przestrzegając pewnych zasad. Konieczne jest wlewanie wody do krawędzi doniczki i zapobieganie przedostawaniu się bezpośredniego strumienia do wylotu korzenia. Możliwe jest również wytwarzanie wody bezpośrednio na tacę na doniczki. Ale w tym przypadku ważne jest, aby nie zapomnieć o spuszczeniu nadmiaru wody w ciągu pół godziny, ponieważ stagnacja wody na patelni może poważnie zaszkodzić roślinie.

Warunki temperaturowe

Gerbera rośnie najlepiej z wystarczającą ilością światła i ciepła. Dlatego dbanie o gerberę w doniczce oznacza przestrzeganie pewnego reżimu temperatury. Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie rośliny na parapecie od strony południowej. Warto jednak trochę zaciągnąć kwiat przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych w gorącym sezonie. W przeciwnym razie liście mogą stracić kolor i zacząć zanikać. Podczas kwitnienia temperatura powietrza w pomieszczeniu, w którym gerbera w pokoju Gerbera powinna mieć 16-24 °. W zimne pory, pod koniec kwitnienia - 12-14 °.

Pielęgnacja roślin podczas kwitnienia

Gerbera kwitnie dwa razy w roku: od lutego do maja i od sierpnia do października. W tych miesiącach bardzo ważne jest karmienie rośliny co 2 tygodnie. Najlepiej nadają się do tego nawozy mineralne. Zimą, podczas odpoczynku, można zapłodnić gerberę jako opcję. Wystarczające podlewanie raz w tygodniu.

Właściwe sadzenie i pielęgnacja kwiatów gerbera pozwoli ci wyhodować piękną i zdrową roślinę, która każdego dnia będzie Cię zachwycać i zapewni Ci dobry nastrój.