rura gazowa dla niemowląt, jak używać Taki obiekt, jak dziecięca rura gazowa, jest znany ogromnej liczbie matek i babć. Tymczasem nie jest jasne dla wszystkich, dlaczego jest przeznaczony i jak prawidłowo go zastosować. W tym artykule dowiesz się, dlaczego potrzebujesz rury gazowej dla noworodków, jak korzystać z tego urządzenia i jakiego rodzaju niebezpieczeństwo może on stanowić.

Rura gazowa dla dzieci

Ta niedroga, ale bardzo skuteczna "koronka" pomaga niemowlętom radzić sobie z bólem i dyskomfortem, który często występuje w układzie trawiennym. Jednak, dla których potrzebna jest rura gazowa dla noworodków, niewiele osób rozumie. Korzystanie z tego tematu powoduje wiele pytań i wątpliwości u niektórych osób.

Jak wygląda rurka gazowa dla noworodków?

Przed opisaniem funkcji tego znanego narzędzia, musisz dowiedzieć się, jak wygląda rura gazowa. Ten przedmiot jest długim sznurem o średnicy 2,5-3 mm. Jeden z jego końców jest zaokrąglony, dzięki czemu łatwiej jest włożyć końcówkę do maleńkiego otworu odbytu. Długość koronki może być różna - zwykle jest w zakresie 18-22 cm.

Rodzaje przewodów gazowych dla noworodków

Zazwyczaj krewni małego człowieka i lekarze używają gumowego sznurka wykonanego z gumy. Przed użyciem należy koniecznie gotować lub dezynfekować w wodzie utlenionej. To wydzielanie gazu jest znane kobietom od czasów Związku Radzieckiego, jednak niektóre dziewczynki boją się go rozwiązać. Obecnie istnieją inne opcje, które są o wiele bezpieczniejsze i łatwiejsze w użyciu.

Na przykład nadmuchiwana rurka dla dzieci Wietrznie z elastomeru, który jest sprzedawany w większości aptek, jest całkowicie sterylny i bezpieczny dla okruchów. Wykonany jest ze specjalnej zaokrąglonej końcówki, która po włożeniu do odbytu nie powoduje bólu. Średnica rury nie przekracza 7 mm. Część wprowadzana w tyłek jest ograniczona - nie przekracza 2,5-3 cm, co wyklucza możliwość zranienia. Z tego powodu każdej dziewczynce łatwo jest zrozumieć, jak prawidłowo zainstalować rurkę gazową u noworodka.

jak korzystać z rury wylotowej gazu

Rura gazowa dla noworodków - "za" i "przeciw"

Wiele młodych dziewcząt i starszych kobiet martwi się, czy rurka dostarczająca gaz dla noworodków jest szkodliwa i czy można ją stosować często, czy też lepiej, innymi metodami. Zwłaszcza, że ​​możliwe jest uwolnienie jelita dziecka na wiele innych sposobów. W rzeczywistości ta sprawdzona w czasie opcja ma wiele wad, między innymi:

 • wysokie prawdopodobieństwo uzależnienia;
 • jeżeli wylot gazu jest wykonany z materiału niskiej jakości, o wysokiej toksyczności, - może wystąpić alergia;
 • procedura jest długa;
 • po włożeniu możesz zadać ból młodzieńcowi i spowodować traumę, która może prowadzić do poważnych konsekwencji.

W tym samym czasie przewód gazowy dla noworodka, który nie jest znany wielu rodzicom, ma wiele oczywistych zalet, na przykład:

 • wysoka wydajność;
 • niezwykła łatwość i dostępność.

Myśląc o tym, czy rura gazowa jest uzależniająca, należy zrozumieć, że ta metoda, podobnie jak każda inna, ostatecznie sprawia, że ​​jelita dziecka są "leniwe". Aby temu zapobiec, a dziecko uczy się radzić sobie z ciałem, nie należy nadużywać korzystania z przewodników gazowych. Niemniej jednak, gdy Bootuz bardzo głośno krzyczy, grinduje i jęczy, w wyniku czego zakłóca się spokój i sen całej rodziny, odwołanie do tej metody jest całkowicie dopuszczalne.

wylot gazu

Jak korzystać z rury gazowej?

Aby utrzymać zdrowie swojego potomstwa, rodzice powinni być zaznajomieni z tym, jak prawidłowo używać rurki gazowej dla noworodków. Jest bardzo dobrze, jeśli po raz pierwszy procedura jest przeprowadzana przez pracownika medycznego - można to wykorzystać do zrozumienia, na przykład, czym jest przewód gazowy dla noworodków, jak go używać i co dzieje się w wyniku jego użycia.

Montaż rury gazowej

Tuż przed włożeniem rury gazowej do noworodka, należy gotować w czystej wodzie lub w wodzie utlenionej przez 80-90 minut. Ponadto należy sprawdzić pod kątem pęknięć, dziur, otarć i innych uszkodzeń mechanicznych. Jeśli są, nie można się do tego zwrócić, ponieważ jest to szkodliwe dla małej dziewczynki. Dalsza technika wprowadzania rury wylotowej gazu będzie wyglądać następująco:

 1. Dokładnie umyć ręce i zdezynfekować alkoholem.
 2. Przykryj stół do przewijania ściereczką i umieść na nim butelkę. Jeśli dziecko nie ma jeszcze sześciu miesięcy, umieść je na plecach i starszym dziecku na lewej beczce.
 3. Koniec sznurka, a także odbyt od spadkobiercy, olej z oliwą lub wazeliną.
 4. Zegnij obie nogi dziecka i jednocześnie pociągnij je do brzucha.
 5. Powoli i spokojnie wsuń końcówkę w tyłek swojego dziecka i wprowadź ją w około 2 centymetry. Umieść przeciwległy koniec w misce lub misce z płynem.
 6. Poczekaj kwadrans, ale nie przesadzaj. Jeśli w czasie zabiegu zacznie wychodzić kał z odbytu okruchów, sznur należy natychmiast usunąć.

Jeśli matka kupiła urządzenie Windy, a ona jest zainteresowana tym, jak używać rurki gazowej dla noworodków, instrukcja tego leku powie Ci odpowiedzi na wszystkie pytania, które się pojawiają. Jest to niezwykle proste, poza tym, Windy nie wymaga sterylizacji i wstępnej dezynfekcji. Ze względu na dziecko bardzo konieczne jest umycie i natłuszczenie odbytu kremem dla dzieci.

Jeśli chodzi o rurkę doprowadzającą gaz dla noworodków, zgodnie z opisem w tej sekcji, po rozwiązaniu problemu należy go dokładnie umyć smołą lub środkiem dezynfekującym, gotować i suszyć. W tym przypadku Windy musi koniecznie zostać wrzucony do kosza na śmieci, a następnym razem, aby użyć nowego.

Jak często mogę umieścić rurkę gazową u noworodka?

Kiedy butelka jest uwalniana z części gazów, które powodują ból i dyskomfort, możliwe jest ponowne zastosowanie do wyładowania gazu dopiero po 3,5-4 godzinach. W obecności jakichkolwiek chorób odbytu od jego zastosowania będzie musiał zrezygnować w ogóle. Chociaż ta metoda walki z gazikami, kolkami i innymi problemami jest naprawdę bardzo skuteczna, niepożądane jest przesadzanie.

Słysząc pytanie, jak często można używać rurki wylotowej gazu, większość lekarzy wskazuje częstotliwość raz na 7 lub nawet 10 dni. Tymczasem niektóre dzieci potrzebują tej procedury częściej. W każdym przypadku, rurka wylotowa gazu dla zaparcia, kolki i innych podobnych zaburzeń powinna być używana tylko po przetestowaniu innych metod.

jak korzystać z rury wylotowej gazu

Jeśli uzależnienie nadal występuje, młoda matka może być zainteresowana tym, jak odzwyczaić dziecko od rury gazowej. Może to być bardzo trudne, ale trzeba być cierpliwym i stopniowo sprawić, aby przewód pokarmowy okruchów działał niezależnie. W tym celu rodzice muszą dostosować dietę dziecka i stosować leki normalizujące mikroflorę jelitową, na przykład Primadofilus, Hilak forte, Normobakt, Linex lub Bifidumbacterin.

Rura gazowa dla noworodków - co wymienić?

Aby zdobyć koronkę, niekoniecznie idź do apteki, bo można to zrobić samodzielnie, w domu. Rura gazowa dla noworodka jest wykonywana przez ręce w następujący sposób:

 1. Wytnij prostokąt o wymiarach 5,5 x 3,5 cm z arkusza notatnika.
 2. Palce wykręcają się z tego kawałka papierowego kanalików.
 3. Połóż ją między dłońmi i przekręć jeszcze mocniej. Powinieneś dostać wewnętrzny otwór o średnicy 1-2 mm.

Jak zrobić rurkę gazową ze strzykawki?

Do wykonania urządzenia odpowiednia jest mała strzykawka nr 1. Sposób wykonania rurki wylotowej gazu z lewatywy opisany jest w następującej instrukcji:

 1. Z jednej strony strzykawki wyciąć okrąg o średnicy około 2 cm.
 2. Nasmaruj końcówkę lewatywy wazeliną i włóż się w tyłek dziecka, tak aby otwór znajdował się na górze.