Tak długo oczekiwane wydarzenie, jak pojawienie się w rodzinie dziecka w pierwszych miesiącach jego życia, często przyćmiewa problemy z układem pokarmowym, które są obarczone dla rodziców nieprzespanymi nocami i niekończącymi się przeżyciami. W jelicie cienkim dziecka patogenne bakterie mogą aktywnie proliferować, prowadząc do braku równowagi i rozwoju dysbakterioza u noworodków co z kolei wywołuje nieprzyjemne objawy. Prawdziwym zbawieniem w tym przypadku będzie lek hilak forte dla noworodków.

Czy hilak forte może urodzić się noworodkiem?

Być może nie jest to możliwe, ale konieczne, ponieważ hilak forte jest probiotykiem, czyli lekiem, który zawiera "korzystne" bakterie, które mogą regulować mikroflorę jelit dziecka. Ponadto zastosowanie hilak forte u noworodków pozwala:

  • znormalizować proces trawienia i asymilacji żywności;
  • stabilizować pracę obronną ciała;
  • poprawić produkcję witamin zsyntetyzowanych przez jelita;
  • przywrócić nabłonek jelita cienkiego i grubego.

Hilak Forte - wskazania do stosowania

Lek noworodkowy stosuje się w następujących warunkach:

  • długotrwałe i systematyczne opóźnienia stolca;
  • słaby apetyt;
  • bóle brzucha, wzdęcia;
  • naruszenie perystaltyki, kinesia jelitowa;
  • częste niedomykanie .

Niezbędny hilak forte dla noworodków i biegunki - epizodyczny lub przewlekły, z antybiotykami w zapobieganiu dysbakteriozie, a także podczas przenoszenia i zmiany warunków życia, w celu zmniejszenia ryzyka zaburzeń jelitowych.

Podczas gdy probiotyk jest dość bezpieczny, bardzo skuteczny i ma szerokie spektrum działania, powinieneś skonsultować się z lekarzem przed podaniem hilak forte noworodkowi.

Hilak forte dla noworodków - dawkowanie

W każdym przypadku dawka jest określana przez specjalistę, w oparciu o masę dziecka i charakter zaburzenia, ale z reguły noworodki otrzymują 15-30 kropli w jednej dawce trzy razy dziennie.

Jak wziąć noworodka hilak forte?

Ze względu na zawartość żywych bakterii w swoim składzie, zastosowanie hilak forte u noworodków ma swoje własne cechy. Podano więc godzinę przed posiłkiem, uprzednio rozcieńczonym w przegotowanej wodzie w temperaturze pokojowej. Kategorycznie nie zaleca się podawania leku w tym samym czasie z piersi, mleka krowiego lub mieszanek mlecznych, ponieważ te produkty negują całą skuteczność leku.

Hilak Forte - przeciwwskazania

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania kropli jest obecność indywidualnej wrażliwości na składniki leku - na tle jego objawów przyjęcia mogą pojawiać się reakcje alergiczne: swędzenie, wysypka, zaczerwienienie. W takim przypadku musisz anulować lek i skonsultować się z lekarzem w sprawie powołania innego.

Pomimo podanych doskonałych właściwości leku, o jak dać hilak forte noworodkowi jego skuteczność jest bardzo kontrowersyjna i subiektywna. Niektóre matki z powodzeniem leczą je zaburzeniami trawienia u swoich dzieci, podczas gdy inne skarżą się, że nie poprawia to stanu dziecka. Istnieje również trzecia grupa konsumentów, którzy zmagają się z faktem, że hilak forte dla dzieci pomaga dokładnie tak długo, jak długo trwa przyjmowanie - warto przerwać podawanie dziecku, ponieważ objawy dysbakteriozy natychmiast powracają.

W każdym razie nie ma jednolitych skutecznych zaleceń dla wszystkich, więc rodzice zawsze mają wybór, czy zastosować się do zaleceń pediatry, czy też odmówić użycia leku i podejść do niego świadomie, porównując potencjalną skuteczność i potencjalne ryzyko.