Nie ma nic bardziej prozaicznego niż pojemnik na śmieci, ale nie można obejść się bez niego w miejscu publicznym, w biurze, a nawet w domu. Dowiedzmy się, czym one są i jaka jest różnica między nimi a materiałem i kolorem.

Plastikowy kosz na śmieci

Nawet w ubiegłym stuleciu w biurach, szkołach, przedszkolach i szpitalach można było znaleźć urnę z tworzywa sztucznego (capron). Wygodnie jest wyrzucać duże śmieci, głównie zużyty papier, co oznacza, że ​​taka niedroga opcja jest odpowiednia zarówno dla ucznia, przy stole, jak iw klinice, dla używanych pokrowców na buty.

Kosz na śmieci

Ulepszona wersja radzieckiego plastikowego urna to pojemnik z uchylną pokrywką. Dzięki temu udoskonaleniu wygląd tego produktu staje się bardziej estetyczny i nie jest haniebne umieszczanie go w sypialni i kuchni na suche odpady.

Kosz na śmieci

Kosz na odpady z pedałem

Aby zachować środki higieny i nie dotykać urny, w miejscach publicznych ustaw kubeł urny za pomocą pedału. Naciskając stopę na małą, wystającą lub odwrotnie, ukrytą dźwignię, uruchamia się mechanizm podnoszący, który otwiera pokrywkę, a następnie wolno ją obniża.

Kosz na śmieci

Kutego kosza na śmieci

Chociaż urn służy do zbierania odpadów, możesz nadać mu szlachetny wygląd, harmonijnie dopasowując go do odpowiedniego krajobrazu. Często na terenie kawiarni i restauracji, a także innych miejsc kulturalnego spędzania wolnego czasu zamawiają kute metalowe pojemniki. Wykonane są z metali żelaznych i pokryte różnymi związkami przeciw korozji.

Taka urna może być z lub bez pokrywy na zawiasach i pedału. Dzięki elementom dekoracyjnym wykonanym metodą kucia, cena takiej urny będzie dość wysoka w porównaniu z konwencjonalną urną przemysłową.

Kosz na śmieciKosz na śmieci

Pulpit kosza na śmieci

Ktoś powie, że posiadanie kosza na stole to moda. Ale w końcu czasem jest to wygodne, gdy w zasięgu ręki znajduje się pojemnik, w którym można złożyć wióry z ołówka, zużytą papierową serwetkę lub zepsuty przycisk. W tym celu miniaturowe plastikowe pojemniki na stół nabywa się w postaci zabawnych zwierząt lub z odpowiednimi napisami. Niektóre z nich naśladują podłogowe pojemniki w miniaturze lub są częścią organizery na biurko .

Kosz na śmieciKosz na śmieci

Kosz na popiół

W miejscach publicznych, w palarniach różnych instytucji, instalują urny 2 w 1, które jednocześnie służą do zbierania różnych śmieci w dolnej części, a popielniczka znajduje się powyżej. Może mieć tradycyjny wygląd pojemnika, a następnie trzeba go regularnie wyjmować, potrząsać zawartością lub wyglądać na siatkę, przez którą spadnie popiół z papierosa.

Kosz na śmieciKosz na śmieci

Jak widzimy, różne pojemniki są niepostrzeżenie obecne praktycznie wszędzie, gdzie człowiek żyje, pracuje i odpoczywa. Aby utrzymać wysoki poziom kultury, nigdy nie należy zapominać o ich używaniu.