Ciąża jest zaprzestaniem rozwoju, a następnie śmiercią płodu w łonie matki. Często zdarza się to we wczesnej ciąży, ale czasami na późniejszym etapie dochodzi do aborcji.

Po ustaleniu trafnej diagnozy kobieta ma pilną operację lub stymulację porodu. W każdym razie konieczne jest usunięcie dziecka przed etapem rozkładu płodu, co może prowadzić do zatrucia organizmu kobiety, sepsy i zapalenia otrzewnej.

Co to jest zamrożona ciąża?

Przyczyną nieudanej aborcji w trzecim trymestrze ciąży może być niedobór genetyczny w ciele kobiety i płodu, różne patologie rozwoju płodu, które są niezgodne z życiem, chorobami nerek i układem krążenia kobiety, zakrzepica pępowiny i łożyska, choroby zakaźne, wiek kobiet od 40 lat i starsze. Zagrożone są "matki", które nadal palą i piją alkohol w czasie ciąży.

Jak rozpoznać zamrożoną ciążę?

Alarm z powodu długotrwałego braku ruchu płodu. Być może dużo śpi, ale mimo to musisz czuć wstrząsy kilka razy dziennie. Ponadto, gdy zamrożone w późnej ciąży może pojawić się brązowy upławy, ból w dolnej części brzucha, podobnie jak praca, wzrost temperatury ciała i pogorszenie stanu zdrowia. Jeśli do tego wszystkiego zauważysz, że pierś przestała być bolesna i wylana, a inne oznaki ciąży zniknęły, to wskazuje na potrzebę pilnego działania.

Działania lekarza podczas nieodebranej aborcji

Przede wszystkim lekarz musi postawić dokładną diagnozę. Aby to zrobić, wyśle ​​kobietę do USG, aby określić obecność lub brak bicia serca u płodu. Dodatkowe badania to test na hCG - spadek jego poziomu potwierdza obawy. Badanie ginekologiczne zwykle ujawnia niedopasowanie między wielkością macicy a czasem trwania. owoce zatrzymały się ciąży.

Jeśli lekarz potwierdzi zamrożony płód, ciążę należy natychmiast przerwać. Oznacza to, że ciąża już nie istnieje, a kobieta po prostu musi zostać uratowana. W późniejszych okresach, zamiast kiretażu, przypisuje się sztuczne wyzwanie dla pracy. Czasami zamrożona ciąża kończy się poronieniem samoistnym.

W większości przypadków śmierć płodu następuje z powodu zakażenia kobiety. Dlatego, aby uniknąć tak niezwykle nieprzyjemnej i bolesnej sytuacji, konieczne jest, aby na etapie planowania ciąży i podczas samej ciąży zminimalizować wszelkie ryzyko.