Figi są kochane przez dorosłych i dzieci, poza tym ma wiele przydatnych właściwości i pomimo kalorii Wykazują to lekarze i dietetycy. Ponadto, zarówno świeży, jak i suszony, wyróżnia się wartościami odżywczymi i pewnymi pozytywnymi cechami.

Ile kalorii znajduje się na figurze?

Dietetycy aktywnie polecają każdemu, kto ogląda jego sylwetkę, aby włączyć tę słodycz do swojej diety. To prawda, że ​​jego kaloryczność zależy od wielu czynników:

  • warunki dojrzewania;
  • odmiany figowe;
  • warunki klimatyczne.

Jeśli mówimy o zawartości kalorii świeżych fig, to jest to 50 kcal. Tylko nie spiesz się, aby złapać jego głowę słowami: "To jest dodatkowy kilogram!". W końcu wskaźnik wartości odżywczej jest niższy niż w granacie, kiwi. Indeks glikemiczny (wskaźnik poziomu cukru we krwi po spożyciu niektórych pokarmów) nie przekracza 40. Sugeruje to, że kilka zjedzonych owoców figi nie przerodzi się w niedoszłą nadwagę. Składa się z 85% wody, 12% fruktozy i glukozy, 5% pektyny, 3% błonnika i 1% kwasów organicznych. Jest mało prawdopodobne, że wyzdrowiejesz z niego, ponieważ po zjedzeniu jednego owocu natychmiast pojawia się uczucie pełności. Jest to spowodowane zawartością substancji balastowych.

Przede wszystkim zwiększa jego wartość kaloryczną fruktoza , a glukoza, która jest również częścią kompozycji, obciąża cię energią. Dlatego na pytanie, ile kalorii w świeżych figach, nie wahaj się odpowiedzieć, że jest to niewielka wartość w porównaniu z jego suszoną odmianą.

kalorie świeże figi

Ile kalorii w suszonych figach?

W przeciwieństwie do poprzedniego rodzaju figi, suszone, jest właścicielem zwiększonej wartości odżywczej. Jest to 220 kcal na 100 g produktu. Jak to wyjaśniono? Tak, po prostu w procesie suszenia cukier gromadzi się w owocu, pomimo faktu, że sama figa maleje, zarówno pod względem wagi, jak i wielkości. Ponadto zawiera 65 g węglowodanów, 5 g białek i 2 g tłuszczu. Jest zalecany przez dietetyków, ponieważ w suszonych figach składniki odżywcze, takie jak beta-karoten, sód, magnez, żelazo, witaminy E, B1, B2, PP są skoncentrowane w dużych ilościach. To nie tylko uwalnia od głodu, nasycając organizm witaminami i minerałami, a wszystko to powinno zostać dodane, co eliminuje zmęczenie. Wszystko dlatego, że 70% suszonych fig to cukier. W tym przypadku nie zaleca się stosowania go u osób cierpiących na cukrzycę.

Pamiętaj, że zanim zjesz suszone figi, opuść je na pół godziny do wody.