Każdy wie, że piękne, długie rzęsy mogą zmienić nie tylko wygląd, ale całą twarz. Wyraz twarzy z długimi, zwiniętymi rzęsami staje się bardziej wyrazisty i kobiecy.

Do tych celów kobiety używają różnych tusz, które według producentów wydłużają się, frizz i sprawiają, że każda rzęsa jest grubsza. Jednak nakładanie kilku warstw tuszy nie jest bardzo dogodną opcją dla ich wydłużenia, ponieważ w tym przypadku nie można uniknąć grudek i zrzucania. W rezultacie, dążąc do piękna, kobieta zniekształca swój makijaż.

Dlaczego warto używać odżywki do rzęs?

Bardziej praktyczne i dalekowzroczne podejście do tej kwestii można uznać za właściwą opiekę, a mianowicie użycie klimatyzacji nie tylko do wzrostu rzęs, ale także ich wzmocnienia.

Ostatnio te środki zaradcze coraz częściej pojawiają się na rynku - firmy kosmetyczne w końcu zrozumiały tę potrzebę kobiet i wydają produkty w wygodnych butelkach iz dobrym składem, który naprawdę poprawia strukturę rzęsy .

Dzisiaj nie ma zbyt wielu wzmacniających odżywek do rzęs, takich jak tuszki, kremy do twarzy, ale mimo to istnieje możliwość wyboru. W skrajnym przypadku, jeśli gotowe narzędzia wydają się nieskuteczne lub niewygodne, można stworzyć własne, zgodnie z osobistym przepisem.

Odżywki do rzęs od producentów

Na początek rozważymy odżywki, które oferują nam firmy kosmetyczne.

Na przykład produkty Oriflame są dość popularne, a to ze względu na odpowiedni stosunek ceny do jakości. Wypuściła odżywkę do rzęs, która ma na celu ich wzmocnienie.

Odżywka zawiera biotynę i liposomy, które promują regenerację komórek i, w konsekwencji, wzrost rzęs. Witamina B5 pomaga wzmocnić strukturę włosów, a przy dłuższym użytkowaniu pozytywnie wpływa na grubość rzęsek.

Producent zaleca stosowanie tej odżywki jako podkładu pod tusz do rzęs, jednak może to być niewygodne dla tych, którzy używają tuszu do rzęs do objętości, ponieważ kładzie grubą warstwę i wraz z odżywką taki makijaż może okazać się niedokładny. Jest to jedna z wad klimatyzatora - dzięki niemu można używać tylko zwykłego lub wydłużającego się lub zwijającego tuszu do rzęs. Nadmierne ważenie rzęs za pomocą różnych środków prowadzi do ich kruchości, a celowość takiego zastosowania środka ujędrniającego jest równa zeru.

Znacznie mądrzejszy w tym sensie, firma weszła Mary Kay , zwalniając indywidualne fundusze - na odbudowę rzęs i podstawę tuszu do rzęs.

Mary Kay's Lash and Brow Building Serum służy do odbudowy nie tylko rzęs, ale także brwi. Składa się z aminokwasów, które są budulcem dla keratyny, która jest częścią rzęsek. Również serum do budowania Lash and Brow zawiera peptydy, które wzmacniają mieszki włosowe.

Z minusów tego narzędzia można zauważyć niewygodną gąbkę do aplikacji: szczotka pozwala na równomierne rozprowadzenie cieczy, a gąbka wymaga dystrybucji palcami.

Jak wykonać odżywkę do rzęs?

Zrób klimatyzator do rzęs i zrób to sam. Do tego trzeba wziąć olej rycynowy, a także płynne witaminy E i A. Możesz dodać B5 do kompleksu witamin, ale nie jest to konieczne.

  1. Musisz wziąć 5 łyżek. olej rycynowy.
  2. Dodaj 4 krople witaminy E do oleju i 3 krople witaminy A.
  3. Wymieszaj składniki, a następnie za pomocą strzykawki wlej mieszaninę do czystej butelki z tuszem do rzęs.
  4. Zastosuj produkt powinien być codziennie przed snem. Odżywka do przedłużania rzęs

Okres ważności tego produktu wynosi 3 tygodnie. Jego zaletą jest to, że jest wytwarzany ze znanych składników, które są nieszkodliwe i nie zawierają silikonów.

Jak korzystać z odżywki do rzęs?

Odżywka do rzęs powinna być używana nie dłużej niż 2 miesiące. Po tym okresie warto zrobić sobie przerwę, aby rzęsy nie były przyzwyczajone do takiego "dopingu", a one same stały się gęste i długie.

Najlepiej pozostawić odżywkę przez całą noc, aw ciągu dnia odmówić użycia odżywki, aby nie zepsuć makijażu.