Odważne detale makijażu zawsze przyciągają pożądaną uwagę i podziwiają spojrzenia innych. Jednym z najmodniejszych trendów nadchodzącego sezonu jest pomarańczowa szminka. Aby jednak wyglądać naprawdę stylowo, należy przestrzegać kilku zasad podczas korzystania z niego, a także wybrać odpowiedni odcień w zależności od koloru i rodzaju skóry.

Rodzaje pomadki pomarańczowej

Najbardziej popularne i popularne są następujące odcienie:

  • terakota;
  • mandarynka;
  • koralowiec
  • marchewka;
  • karmel;
  • miód;
  • bursztynowy.

Dla każdego rodzaju koloru należy wybrać swój odcień, aby był w harmonii ze skórą, włosami i oczami.

Jakie kobiety ma pomarańczową szminkę?

Jedynym typem, który nie pasuje do danego koloru, są kobiety o bladej, mlecznej skórze. W takim przypadku pomarańczowa szminka spowoduje efekt niebieskawego bolesnego odcienia. Ponadto niebieski koła pod oczami i będzie uczucie, że kobieta jest bardzo zmęczona lub niewystarczająco sypia.

We wszystkich innych sytuacjach prezentowany dźwięk doskonale podkreśla rysy twarzy i pomaga stworzyć niezapomniany obraz.

Blondynki, jasny kasztan i jasnoblond ze skórą brzoskwiniową, różowawo-żółty odcień to koral, terakota, karmel i mandarynka. Wybierając szminki, należy preferować ciepłe odcienie, które harmonijnie wyglądają z naturalnym rumieńcem, a blond włosy i oczy będą podkreślane.

Kobiety należące do koloru "jesiennego" zaleca się, aby miały bardziej nasycone lub ciemne kolory, ponieważ ich skóra jest bliżej złotożółtego odcienia. Wygląda świetnie szminki czerwono-pomarańczowy z brązowymi i zielonymi oczami w połączeniu z czerwonymi lub miedzianymi włosami. Brunetki mogą używać prawie każdego rodzaju szminki, ale brązowo-pomarańczowy jest zalecany.

Aby podkreślić ciemną lub opaloną czekoladową skórę, głębokie ciemne oczy i czarne włosy mogą być za pomocą mandarynki, bursztynu, marchwi i miodu. Ze względu na kontrast odcieni, kości policzkowe, kształt i rozmiar warg, a także rysy twarzy i owal twarzy wyróżniają się pozytywnie.

Należy zauważyć, że pomarańczowa szminka musi być matowa, bez połysku. Nie należy również używać ołówka i konturówki do ust. W przeciwnym razie kolor wygląda na wulgarny i zbyt prowokujący. Ponadto pomadkę pomarańczową można stosować tylko wtedy, gdy zęby są idealnie białe i pięknie ukształtowane. Faktem jest, że takie jasne i nasycone odcienie nieuchronnie zwracają uwagę na usta, aw konsekwencji na zęby podczas uśmiechania się.

Jaki makijaż zrobić z pomarańczową szminką?

W każdym razie zawsze należy przestrzegać podstawowej zasady: w makijażu nacisk powinien być albo na oczy, albo na usta. Nietrudno zgadnąć, że przy pomadce pomarańczowej nie zaleca się obficie powieki i rzęs z jasnymi cieniami, eyeliner lub niezwykłą tusz do rzęs. Najlepszą opcją jest naturalny makijaż oko, prawie niedostrzegalne. Jeśli chcesz, przynajmniej trochę, aby podświetlić oczy, zaleca się użycie czarnego ołówka lub kredki do oczu, narysuj cienkie linie bez strzałek wzdłuż krawędzi powiek, a także uzupełnij rzęsy czarnym tuszem. Aby uzyskać wizualny efekt powiększania oczu, możesz je zacieniać w wewnętrznym rogu z jasnymi półprzezroczystymi cieniami.

Wskazane jest, aby zadbać o naturalnie wyglądający rumieniec. Zbliżą się kosmetyki miedzi, cegły, czerwono-brązowego odcienia. Ale nawet tutaj nie należy przesadzać - wystarczy podkreślić linię kości policzkowych i dobrze zacienić rumieniec.

Kim jest pomarańczowa szminka 2Kim jest pomarańczowa szminka 3Kto idzie do pomarańczowej szminki 4
Kto idzie do pomarańczowej szminki 5Kogo obchodzi pomarańczowa szminka 6Kim jest pomarańczowa szminka 7
Kto idzie do pomarańczowej szminki 8Kto idzie do pomarańczowej szminki 9Kim jest pomarańczowa szminka 10