Demodex - Jest mikroskopijnym roztoczem, który zamieszkuje gruczoły łojowe i mieszki włosowe człowieka. Wywołuje niezwykle poważne i bolesne zmiany zapalne skóry, głównie na twarzy. Choroba wymaga długiego i złożonego kompleksowego leczenia, które oprócz specjalnych preparatów obejmuje terapię wspomagającą i specjalne produkty kosmetyczne mające na celu zmniejszenie stanów zapalnych i zwalczanie demodeksu.

Czym jest kompleks Demodex?

Kompleks Demodex to seria produktów kosmetycznych (krem, mydło, tonik, szampon, żel do mycia) wyprodukowanych w Chinach, która obecnie jest jedną z najpopularniejszych linii produktów do pielęgnacji narkotyków zwalczających tę chorobę.

Instrukcje dotyczące korzystania z Demodex

Demodex Shampoo Complex

Zaprojektowany do zwalczania nużycy skóry głowy. Zaleca się codzienne mycie włosów, nakładanie produktu na mokre włosy i pozostawienie na 3-5 minut przed zmywaniem.

Kompleks kremowy Demodex

Ta linia oferuje dwa kremy:

 • Xinsheng (wieczór);
 • Kang (dzienna).

Krem nakłada się o odpowiedniej porze dnia na poprzednio oczyszczoną skórę. Używany w połączeniu z żelem do mycia i tonikami do skóry.

Kompleks mydlany Demodex

Służy do czyszczenia skóry i zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się nużycy. Zapewnia efekt złuszczający i dezynfekujący. Może być stosowany do wszystkich obszarów skóry, w tym twarzy (zamiast żelu do prania).

Inne produkty demodex to:

 • mydło w płynie;
 • odżywka do włosów ;
 • specjalne chusteczki do twarzy;
 • herbatka immunostymulująca.

Aby osiągnąć ten wynik, zaleca się używanie narzędzi w złożonym (żel lub mydło, tonik, krem) i wystarczająco długim okresie.

Demodex Complex - Mity i rzeczywistość

Niestety nie ma oficjalnych medycznych raportów na temat skuteczności tego produktu. Niewiele jest jednak innych danych, poza danymi zamieszczonymi na stronach internetowych firm dystrybucyjnych, dlatego należy kierować się głównie recenzjami tych, którzy korzystali z tego produktu.

Według tych opinii:

 1. Leki w rzeczywistości mają korzystny wpływ na skórę, normalizują wydzielanie łoju i napinają pory (głównie tonik i żel myjący).
 2. Preparaty w większości przypadków mają określone działanie antyseptyczne, przeciwświądowe i przeciwzapalne.
 3. Nie udowodniono skuteczności tego kompleksu jako środka terapeutycznego, a nie sposobu zapobiegania i uzupełniającej terapii w celu eliminacji objawów - opinie są bardzo różne. Ponieważ skład kompleksu Demodex, z wyjątkiem ekstraktów roślinnych i kompleksów witaminowych, nie jest znany, a pełne instrukcje dotyczące preparatów istnieją tylko w języku chińskim i na tej podstawie trudno jest określić ich skuteczność.
 4. Przygotowania kompleksu demodex
 5. Istnieją odniesienia do wyraźnych reakcji alergicznych na poszczególne fundusze lub całą linię leków.
 6. Przygotowania kompleksu Demodex są dość drogie i zgodnie z instrukcjami wymagane jest regularne, długotrwałe stosowanie (od 2 miesięcy), ich stosowanie i kilka środków na raz.

Na podstawie powyższego można wywnioskować, że preparaty kompleksu Demodex mają pewien pozytywny wpływ i, w przypadku braku reakcji alergicznych, mogą być stosowane jako jeden ze środków zwalczania choroby, łagodzenia objawów i poprawy stanu dotkniętej chorobą skóry. Jednak ich stosowanie nie może zastąpić klasycznej terapii lekowej tej choroby.