Kolor szarego oka, będący najczęstszym, jest jednocześnie najbardziej odpowiednim odcieniem, aby uosabiać najróżniejsze pomysły makijażu. Szare oczy to oczy kameleona, które mogą "rozświetlać" nowymi odcieniami w zależności od oświetlenia, koloru włosów, garderoby i stylu makijażu. Dzięki temu, szarookie kobiety mają możliwość przeprowadzania oryginalnych eksperymentów z ich wyglądem i wyglądają inaczej każdego dnia. Proponujemy Ci kilka pomysłów na piękny wieczorowy makijaż dla szarych oczu.

Świąteczny makijaż dla szarych oczu

Uroczyste okazje, przyjęcia i inne wydarzenia, kiedy powinieneś mieć elegancki wizerunek, wymagają stworzenia jasnego i wyrazistego makijażu. A makijaż świąteczny i wieczorowy to nie to samo, ponieważ Makijaż wakacyjny powinien wyglądać świetnie o każdej porze dnia. Jedną z uniwersalnych i prostych opcji dla tego typu makijażu dla szarych oczu jest zastosowanie odcieni bogatej niebieskiej palety z połączeniem białego odcienia. Te odcienie pomogą skupić się na oczach, nadać głębię spojrzeniu i uważność.

Podczas nakładania makijażu za pomocą niebieskich i białych cieni, pierwszy powinien być nałożony na całą powierzchnię ruchomej powieki, a drugi - na wewnętrzne kąciki oczu i pod brwiami. Aby podkreślić kontur oczu, zaleca się użycie brązowego lub czarnego eyelinera, który można lekko zacienić. Rzęsy można farbować niebieskim, szarym lub czarnym tuszem. Pamiętaj też, aby zwracać uwagę na brwi, podkreślając ich zgięcie.

Noworoczny makijaż dla szarych oczu

Blask, świeżość, święta dodadzą magicznego makijażu sylwestrowego, wykonanego w srebrnej tonacji. Ten wieczorowy makijaż wygląda świetnie na czyste szare oczy i szarozielony, szaro-niebieski, a także inne odcienie tego koloru.

Podczas tworzenia srebrny makijaż Można łączyć srebrne odcienie o różnym nasyceniu, a także komponować ten kolor z innymi odcieniami - na przykład z jasnymi matowymi lub matowymi odcieniami (biały, jasnoróżowy, kremowy) i matowymi odcieniami zieleni i odcieni niebieskiego.

Aby dodać do tego makijażu jasność i oryginalność, możesz użyć specjalnego połyskującego połysku, który nakłada się na rzęsy na rzęsach (kolor atramentu jest klasyczny czarny, szary lub inny, w połączeniu z wybranym drugim odcieniem cieni). Możesz również użyć eyeliner nasyconego srebra lub szarego.

Orientalny makijaż dla szarych oczu

Jest dość nietypowy i bardzo atrakcyjny dla makijażu szarego oka, wykonany w orientalnym stylu. Jest to elegancki i seksowny makijaż, dzięki któremu możesz stworzyć zniewalający i intrygujący wizerunek. Jedną z zalet orientalnego makijażu dla dziewczynek o szarych oczach jest to, że wybór kolorów w tym przypadku może być najszerszy.

Kontur oczu powinien być podkreślony czarną kredką do oczu, nadającą oczom kształt migdałowy i strzałki wskazujące (możesz kierować strzałkami na górną i dolną powiekę). Aby uwydatnić naturalny kolor oczu, musisz użyć szarych, srebrnych lub niebieskich cieni i stworzyć jasny kontrast - brązowy, liliowy, beżowy, złoty. Jedyną rzeczą, której należy unikać podczas tworzenia makijażu dla szarych oczu jest terakota, żółte i jasne różowe odcienie cieni, które nadają oczom zmęczony, poplamiony łzami wygląd.

Ostatnim akcentem jest czarny tusz do rzęs. Wskazane jest stosowanie tuszu do rzęs, który zwiększa objętość rzęs i nakłada go na pre zakręcone rzęsy .

piękny makijaż dla szarych oczu 1piękny makijaż dla szarych oczu 2piękny makijaż dla szarych oczu 3
piękny makijaż dla szarych oczu 4piękny makijaż dla szarych oczu 5piękny makijaż dla szarych oczu 6
piękny makijaż dla szarych oczu 7piękny makijaż dla szarych oczu 8piękny makijaż dla szarych oczu 9