Reklama aktywnie narzuca nam, że rzęski powinny wyglądać jak otwarty fan. Tak, i ta reklama: sami widzimy także, że jakikolwiek tusz do rzęs, cień, nawet najbardziej niepozorna strzała wygląda wspaniale, gdy czubki rzęs "wyglądają" w górę i na boki. Niestety, nie każdy ma naturalnie zwinięte rzęsy, a nawet wielu ma taki problem: uparcie zajmują płaszczyznę poziomą, a żaden tusz nie jest w stanie stworzyć ich eleganckiego łuku. Cóż, ten problem został rozwiązany za pomocą perm, a który (z wielu jego typów), zobaczmy teraz.

Curling rzęsy w domu

Co jest potrzebne: uważność, dokładność i umiejętności.

Jak długo utrzymuje się efekt: w najlepszym razie - dzień, aw najgorszym - 3-4 godziny.

Zwrot "piękno wymaga poświęcenia" jest bardziej odpowiedni w artykule na temat curlingu rzęs niż kiedykolwiek: każda metoda boli, czyniąc je kruchymi i cienkimi. Jeśli więc zdecydujesz się na zwijanie rzęs, zadbaj o ich wzmocnienie.

Ponadto niektóre metody falowania z nieudolnym użyciem mogą całkowicie pozbawić cię rzęs, więc musisz wybrać ten, który jest tak nieszkodliwy, jak to tylko możliwe. Oczywiście takie metody obejmują te, które odbywają się w domu.

  1. Zalotka do rzęs. Dzisiaj, curling rzęs w domu najczęściej odbywa się za pomocą specjalnych kleszczy. Pochodzą one w różnych kategoriach cenowych, ale kupowanie drogich nie zawsze jest uzasadnione: musisz zmieniać to "urządzenie" co trzy miesiące, a wszystko, co jest wymagane, to to, że podkładki kleszczy pasują ciasno i równomiernie razem. Szczypce są szerokie do chwytania wszystkich rzęs i wąskie dla 3-4 rzęsek. Po raz pierwszy lepiej jest wziąć szeroko, bo dadzą równy rząd, a używając wąskich musisz się zorientować, na jakim dystansie iz jaką siłą nacisku zostały skręcone poprzednie rzęsy.
  2. Rzęsy Thermo Perm. Falowanie za pomocą obróbki na gorąco jest nie tylko dostępne w kabinie, jeśli w domu jest łyżeczka. Skręcanie rzęs za pomocą łyżki odbywa się w następujący sposób: w wodzie podgrzej łyżeczkę do tego stopnia, aby wygodnie trzymać ją w dłoniach. Następnie przysyłamy do rzęs suchą łyżeczkę, tak aby wypukła część "wyglądała" prosto, rączka skierowana była w stronę ucha, a krawędź do rzęs. W tym samym czasie kciuk powinien przyciskać rzęsy (które jakby "wyginają się" po wypukłej części łyżki). Musisz więc pogłaskać rzęsy kciukiem, utrzymując łyżkę nieruchomo, aż do uzyskania kształtu.

Curling rzęsy w salonie

Co jest potrzebne: dobry mistrz, wysokiej jakości składniki i narzędzia.

Jak długo utrzymuje się ten efekt: jest to długotrwałe zwijanie rzęs, ponieważ trwa od 1 do 4 miesięcy.

1. Stałe zwijanie rzęs. Ten rodzaj machania polega na tym, że mistrz, używając środków chemicznych i wałków (podobnych do małych lokówek), najpierw nadaje kształt rzęsom, a następnie je farbuje, ponieważ składniki nałożone na rzęsy podczas curlingu pozbawiają je pigmentu. Biochemiczne zwijanie rzęs trwa od 30 do 40 minut i ma kilka etapów: najpierw rzęsy są zmiękczane za pomocą specjalnego narzędzia, następnie nakładane są wałki, rzęsy są przykrywane utrwalaczem, a następnie wałki są usuwane, a rzęsy nakładane są za pomocą wzmacniających mieszanek i barwione.

2. Biochemiczne rzęsy do curlingu. Metoda wykonywania curlingu rzęs w salonie jest taka sama zarówno dla trwałego, jak i bio-curlingu, różnica polega tylko na składzie zastosowanych środków: uważa się, że kompozycja nie jest tak agresywna podczas biowchłodzenia i dlatego efekt trwa około miesiąca w przeciwieństwie do trwałego, gdzie rzęsy są skręcone tak długo, jak curling rzęsy w domu wypadną, a nowe nie staną się na swoim miejscu.

Czy trwałość rzęs jest szkodliwa?

Teraz rzęsy bio-curlingowe mogą zawierać takie składniki odżywcze jak kolagen i cysteina, które delikatnie działają na włosy. Jednak perm zmienia kształt rzęs z powodu chemikaliów, czyniąc je kruchymi i cienkimi. Dlatego perm Permitus jest szkodliwy i, po podjęciu decyzji o tej procedurze, zadbać o ich wzmocnienie w przyszłości.

Same kompozycje chemiczne są hipoalergiczne, ale gdy wybarwiasz powiekę, mogą upiec trochę dla tych, którzy mają wrażliwą skórę.