Emulsja syntomycyny jest jednorodną mazią (pastą o cienkiej konsystencji) w kolorze białym, czasem z żółtawym odcieniem. Przemysł farmaceutyczny wytwarza mazidynę sintomycyny w postaci 1%, 5% i 10% emulsji.

Wskazania do stosowania

Aktywny środek do smarowania - synthomycyna (chlorfenikol) ma silne działanie przeciwdrobnoustrojowe. Ze względu na działanie synthomycyny bakterie tracą zdolność rozmnażania się, a mikroorganizmy powodujące śmierć ropnej infekcji. Użycie emulsji sintomycyny pokazano:

  1. Z ropnymi zmianami zapalnym skóry i błon śluzowych (wyprysk pochodzenia mikrobiologicznego, wrze , ektima, sykoza, itp.).
  2. Do leczenia zakażonych oparzeń, słabo gojących się ran i wrzodów, zapalenia rogówki i spojówki, pęknięć brodawek u kobiet w ciąży.
  3. W procesach zapalnych w narządach płciowych lub odbytnicy. W tym celu tampony impregnuje się preparatem lub dodaje do kompozycji doodbytniczych czopków doodbytniczych.
  4. 10% emulsji synthomycyny jest przepisywane do leczenia ognisk wyprysk z zakaźnymi objawami u dzieci.

Przeciwwskazania

Istnieje wiele przeciwwskazań do stosowania leku. Nie zaleca się stosowania emulsji sintomitsinovuyu do rozległych oparzeń skórnych, grzybiczych chorób skóry, ukąszeń zwierząt. Nie jest pożądane stosowanie tego leku u kobiet w ciąży i osób cierpiących na niewydolność nerek lub wątroby, a także u osób uczulonych na składniki emulsji (z wyjątkiem syntomycyny, kompozycja zawiera olej rycynowy i kwas salicylowy).

Instrukcja stosowania emulsji sintomycyny

Emulsję syntomycyny można kupić w aptece bez recepty, ale ważne jest właściwe stosowanie leku, biorąc pod uwagę stężenie substancji czynnej. Pastylki syntetomycyny stosuje się wyłącznie miejscowo. Jeśli jest to możliwe, dotknięty obszar należy wyczyścić przed zastosowaniem leku i pozostawić do wyschnięcia. Aby zwiększyć wchłanianie leku, zaleca się nakładanie woskowanego papieru lub folii na warstwę emulsji. Bandaże uciskowe nie powinny być nakładane przy ropnym wyładowaniu ze zmiany. Zgodnie z instrukcją 1% i 5% emulsji synthomycyny nakłada się bezpośrednio na dotknięte obszary z częstotliwością do 8 razy dziennie, a 10% - nie więcej niż 3 razy dziennie.

Zastosowanie emulsji syntomycyny do celów kosmetycznych

Właściwości emulsji syntomycyny wysychają nabłonek skóry i lekko wybielacz stosuje się w kosmetologii medycznej.

Skutecznie punkt aplikacji sintomitsina z mazidła przeciwko nastoletniemu trądzikowi, aw połączeniu z kremami lek jest często stosowany przez kobiety w różnym wieku w celu oczyszczenia skóry z trądziku. Ważny jest fakt, że zastosowanie emulsji sintomycyny eliminuje plamy skórne pozostawione po trądziku. Kosmetolodzy radzą sobie ze znacznymi wysypkami na skórze, aby wykonać domową maskę na twarzy. Do jego produkcji w równych proporcjach akantomycyna mieszana mazidła sintomycyny, ichtiol i maść cynkowa. Czas trwania zabiegu wynosi od 15 do 20 minut, po czym kompozycję zmywa się z twarzy wodą z dodatkiem żelu do prania. Robiąc codziennie maskę kosmetyczną, przez jeden lub dwa tygodnie możesz pozbyć się tragicznego wyglądu trądziku przez długi czas.

Przechowywanie leku

Przechowywać emulsję syntomycyny należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu w temperaturze zbliżonej do +4 stopni w szczelnie zamkniętej probówce lub fiolce. W takich warunkach okres trwałości leku wynosi 2 lata.