Kompaktowy proszek można znaleźć w kosmetyczce większości płci pięknej. Wiele kobiet używa kompaktowych proszków, aby stworzyć bazę do makijażu i odświeżyć twarz przez cały dzień.

Obecnie prawie wszyscy producenci kosmetyków zajmują się produkcją i sprzedażą proszku kompaktowego. W każdym sklepie kosmetycznym kobiety mają do wyboru co najmniej dziesięć opcji na kompaktowy proszek. Najpopularniejszymi kosmetykami są znane firmy - kompaktowy proszek Dior, Givenchy, Pupa, Chanel i inne. Wśród tej różnorodności każda kobieta chce wybrać dla siebie najlepszy kompaktowy proszek. Aby określić zakup, należy znać podstawowe właściwości i odmiany proszku kompaktowego.

Zalety stosowania proszku kompaktowego

Za pomocą kompaktowego proszku można łatwo i szybko poprawić makijaż. Nazwa samego proszku sugeruje, że jest wygodny w użyciu i zawsze może być pod ręką. Kompaktowy proszek może być stosowany jako koloryt skóry twarzy i wiele kobiet preferuje puder do wszystkich rodzajów kremów podkładowych. Kompaktowy proszek może zapewnić gładką i gładką cerę tylko wtedy, gdy kobieta nie cierpi na suchą skórę. W przeciwnym razie proszek podkreśli wszystkie wady. Aby uniknąć tego problemu, przed użyciem puder kompaktowy jako ton na twarz zaleca się oczyścić i nawilżyć skórę.

Ponadto kompaktowy proszek ma następujące właściwości:

  • usunąć połysk i krople potu;
  • tworząc aksamitny efekt skóry;
  • tworząc tępy efekt skóry;
  • wygładzenie widocznych nieregularności skóry;
  • tworząc pojedynczy kolor skóry.

Mata kompaktowa w proszku

Kompaktowy puder matujący pomaga wielu kobietom w lecie. Jest to niezmienny atrybut kosmetyków płci pięknej ze skórą tłustą lub mieszaną. Główną zaletą matowania proszku kompaktowego jest jego specjalny skład. Skład proszku zawiera specjalne pierwiastki śladowe, które zacieśniają pory skóry, zmniejszając w ten sposób wydzielanie potu. Wszystkie inne składniki proszku absorbują i absorbują wszelkie wyładowania, zmniejszając połysk. Głównymi składnikami maty kompaktowego proszku są talk, cynk, kwas salicylowy, syntetyczne mikrocząstki.

Jednym z najlepszych środków są maty kompaktowe Сlinique, Dior, Guerlain. Recenzje kompaktowych proszków tych producentów są bardzo pozytywne.

Kompaktowy proszek mineralny ma również efekt matujący. Kompozycja zwartego proszku mineralnego obejmuje mikrocząstki, które nie zatykają porów skóry. Zapewnia to jej trwałość i długotrwały efekt otępienia skóry. Dzisiaj mineralny proszek kompaktowy Bourjois i Mary Kay są bardzo poszukiwane. Компактная крем пудра

Kompaktowy kremowy proszek

<Kompaktowy krem ​​w proszku jest idealny dla kobiet o suchej skórze. Ze względu na kremową strukturę, taki zwarty proszek dokładnie opada na skórę, rozjaśniając wszystkie wady. Śmietanka w proszku łączy właściwości podkładu i zwykłego proszku. Dzięki temu można go używać jako bazy do makijażu i do regularnego, lekkiego odświeżania wyglądu. Do najpopularniejszych należy kompaktowy krem ​​w proszku Shiseido, Dior, Pupa.

Kup kompaktowy proszek może być w każdym sklepie kosmetycznym. W zależności od producenta i właściwości proszku określa się jego cenę. W każdym razie, zanim kupisz kompaktowy proszek, powinieneś przeczytać opinie na jego temat. Tylko niezawodne i sprawdzone produkty zdobyły dobre recenzje na naszym rynku produktów kosmetycznych.