Mumie - najbardziej tajemnicza substancja. Dla wielu jego nazwa wciąż kojarzy się wyłącznie z przeklinaniem, a tylko nieliczni wiedzą o tym mumia - A oznacza zaskakująco przydatny dla całego organizmu w ogóle, a szczególnie dla skóry twarzy.

Jak mogę używać mumii do twarzy i ciała?

Na temat pochodzenia środków istnieje wiele hipotez, ale uważa się, że mumia jest górskim boiskiem wydobywanym w skałach. Dziś możesz kupić mumię w niemal każdej aptece. W sprzedaży jest lekarstwo na tabletki, z różnymi zanieczyszczeniami i naturalną lepką konsystencją. Lepki, wolny od dodatków i zanieczyszczeń, najbardziej przydatna jest mumia.

Ten lek o zabawnej nazwie jest w rzeczywistości uniwersalny. Mumię można aplikować na różne sposoby:

  1. Najczęściej używana mumia na twarz. Narzędzie może być wykorzystywane jako baza do masek, kremów, maści - odmładza i odżywia skórę.
  2. Korzystny wpływ na ciało wanny z dodatkiem mumii. Do zabiegu potrzebna jest gorąca woda z rozpuszczoną mumią (pięć gramów na pięćset mililitrów płynu). W kąpieli odmładzającej należy położyć się na pół godziny, po czym nie należy spuszczać wody, ale podać napar. Rano, dodając trochę wrzącej wody, procedurę zaleca się powtórzyć.
  3. Mumiye jest często stosowane nawet w medycynie - w skale górskiej znajdują się takie składniki, które pomagają radzić sobie z chorobą popromienną, leczą cukrzycę i zapalenie wątroby.
  4. Między innymi bardzo przydatna może być mumia z blizn, pryszczów i blizn na twarzy. Niektóre z najbardziej skutecznych przepisów, które podajemy poniżej.
  5. Wykorzystanie mumii w żywności przyczynia się do utraty wagi. Podczas diety mumii, weź gram substancji dwa razy dziennie przed posiłkami. Kurs zaleca się kontynuować przez dwadzieścia dni.

Wielu kosmetologów jednym głosem oznajmia, że ​​mumia da szanse na profesjonalne kremy. W tym samym czasie możesz przygotować kosmetyki na bazie mumii, nawet przy bardzo skromnym budżecie.

Najpopularniejsze maski z mumią na skórze twarzy

Wcześniej mówiono, że mumia jest uniwersalnym lekarstwem. A jego uniwersalność manifestuje się we wszystkim: mumia nadaje się do odzyskiwania całego organizmu, a maski na bazie tej żywicy można nakładać na skórę absolutnie każdego typu:

  1. Do uniwersalnej maski przydaje się łyżeczka kremu (każdemu, z kim regularnie korzystasz), rozdrobniona tabletka mumii (przepis na tę maskę pozwala na użycie tabletek) i oczyszczona woda (łyżeczka). Wszystkie składniki należy mieszać i nakładać na twarz przez dwadzieścia minut.
  2. W przypadku skóry tłustej i mieszanej odpowiednia jest maska ​​wykonana z rozdrobnionych tabletek mumii z mlekiem i białkiem. Kilka tabletek należy zmielić na proszek i wymieszać z łyżką mleka i dobrze ubitym białkiem jajecznym. Ci, którzy nie mają alergii, mogą jeszcze dodać do maski łyżeczkę miodu. Taka maska ​​mumii na twarz odbywa się raz w tygodniu. Jest on stosowany przez około dwadzieścia minut.
  3. Mumia na trądzik na twarzy
  4. Maskę na suchą skórę przygotowuje się podobnie: proszek pary tabletek mumia miesza się z mlekiem, żółtkiem i łyżeczką miodu (jeśli nie ma alergii). Stwórz maskę najlepiej regularnie - raz na dziesięć dni.

Kosmetolodzy zalecają również stosowanie mumii jako kremu do twarzy, łagodzącego trądzik, blizny i blizny. Do tych celów lepiej kupić białą mumię. Proszek i wodę należy wymieszać w stosunku odpowiednio 1/3. Otrzymaną mieszaninę nanosi się na obszary problemowe, pocierając ruchem okrężnym. Pozytywny wynik będzie widoczny po kilku zabiegach: skóra się poprawi, blizny i blizny (oprócz nawet najstarszego) zacznie stopniowo schodzić.