Bardzo tłusta skóra twarzy u kobiet występuje w okresie dojrzewania w okresie dojrzewania. W bardziej dorosłym wieku około 10% kobiet cierpi na ten problem. Bardzo łatwo jest oznaczyć cery tłustej - świeci, widać na niej pory, a dotykając nią szkła lub lustra z twarzą, pozostawia tłustą plamę.

Dlaczego na twarzy tłusta skóra?

Przyczyny tłustej skóry mogą być różne. U niektórych kobiet tłusta skóra jest cechą indywidualną. Układ hormonalny aktywuje aktywność gruczołów łojowych, które wytwarzają duże ilości łoju. Często z tego powodu skóra ulega zapaleniu i zostaje pokryta trądzikiem. Wynika to z zablokowania gruczołów, dlatego tłusta skóra i trądzik często występują parami.

Inną z najczęstszych przyczyn tłustej skóry jest niewłaściwa pielęgnacja. Najczęstsze błędy popełniane przez kobiety w procesie pielęgnacji skóry:

  • stosowanie silnych środków czyszczących do twarzy. Nadmierne oczyszczanie twarzy prowadzi do tego, że gruczoły łojowe zaczynają pracować z podwójną siłą, aby przywrócić utraconą zewnętrzną warstwę łoju. W rezultacie dostajemy tłustą skórę;
  • stałe oczyszczanie trądziku. Przy ciągłym wyciskaniu trądziku i zaskórników skóra twarzy staje się zaogniona. Aby złagodzić stan zapalny skóry, gruczoły łojowe zaczynają intensywniej pracować, w wyniku czego skóra twarzy staje się tłusta i porowata;
  • przyjmowanie niewłaściwego leku. Niektóre leki przyczyniają się do powstawania trądziku na skórze i uwalniania nadmiernych ilości łoju. Jeśli ze względu na leki skóra twarzy stanie się oleista, należy przerwać przyjmowanie leku i zgłosić ten problem swojemu lekarzowi.

Co zrobić, jeśli twarz jest bardzo, bardzo tłusta?

Aby skóra na twarzy była mniej gruba, należy ją odtłuścić. Ale w tym celu konieczne jest stosowanie tylko łagodnych i oszczędnych środków, aby nie pogorszyć sytuacji.

  1. Bardzo tłustą skórę należy czyścić rano i wieczorem. Aby to zrobić, należy użyć specjalnych żeli do oczyszczania skóry. Podczas oczyszczania można użyć miękkiej szczoteczki - dzięki niej można skuteczniej usuwać resztki łoju i delikatnie masować skórę.
  2. Bardzo tłusta skóra twarzy wymaga regularnego peelingu. Co najmniej dwa razy w tygodniu, środki złuszczające powinny być nakładane na skórę - pomagają usunąć martwe komórki naskórka, oczyścić skórę i zapobiegać trądzikowi i pryszczom. Przed oczyszczeniem skóry tłustej specjalnymi środkami, należy ją dobrze spłukać zimną wodą i wytrzeć do sucha.
  3. Bardzo tłustej skóry należy nawilżać wyjątkowo niskie żele tłuszczu. Tłuszczowe kremy w tym przypadku przyczyniają się do pojawienia się trądziku, ponieważ tworzą film na tłustej skórze.

Z biegiem lat, wiele środków ludowej zostały wykorzystane do zwalczania tłustej skóry. Zioła i produkty organiczne mogą pozbyć Жирная кожа лица народные средства nadmiar tłuszczu jest nie mniej skuteczny niż drogie kosmetyki. Najpopularniejsze środki ludowe przeciw tłustej skórze:

  1. Maska kefiru. Kefir należy nakładać na skórę i płukać zimną wodą po 15 minutach. Ta maska ​​sprawia, że ​​skóra staje się bardziej sucha.
  2. Tacki parowe. Przynajmniej raz w tygodniu twarz powinna być trzymana nad miską gorącej wody - pomaga to w oczyszczeniu porów.
  3. Maska owsiana Jedna łyżka płatków owsianych powinna zostać zmiażdżona, rozcieńczona ciepłą wodą do gęstej śmietany i dodać sok z cytryny. Otrzymaną mieszaninę nanosi się na twarz i spłukuje po 20 minutach.

Niektóre kobiety mają skórę twarzy, która latem staje się oleista . Jest to spowodowane zwiększonym poceniem w gorącym sezonie. Maseczki oczyszczające i kremy o niskiej zawartości tłuszczu spowodują, że problem będzie mniej zauważalny.