Każda kobieta, gdy stoi przed lustrem i nakłada makijaż, jest malarzem, rzeźbiarzem i wizażystką w jednej osobie, a nie tak dawno temu na rynku pojawiły się markery. Na początku nie każda kobieta mody zwracała uwagę na ten produkt branży kosmetycznej. Faktem jest, że nawet do dzisiaj, nie wszystkie dziewczynki potrafią go poprawnie używać i zaledwie kilka lat temu niewielu ludzi wiedziało, jak korzystać z tego narzędzia.

Jak zastosować zakreślacz?

Na początek, zastanówmy się, do czego służy to narzędzie. Zakreślacz jest przeznaczony do podkreślenia lub podkreślenia jednej lub drugiej części twarzy. Zastosowanie zakreślacza nie jest konieczne do maskowania niedoskonałości skóry ani do wyrównania odcienia. Ma on na celu ostateczne dotknięcie i tylko rozjaśnienie pewnej części twarzy. Stosując zakreślacz, modelujesz rzeźbę twarzy. Jak zastosować zakreślacz:

 • Jak już powiedzieliśmy, to narzędzie nie służy do kamuflażu, ale do odizolowania części skóry twarzy. Może być stosowany tylko na czystej i nie problematycznej skórze. W przeciwnym razie, zakreślacz będzie dalej trądzik i trądzik na twarzy.
 • Przed zastosowaniem markera upewnij się, że dokonałeś właściwego wyboru. Najpierw nałóż mały pędzelek na dłoń i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Jeśli po całkowitym wyschnięciu dopasujesz teksturę i odcień, możesz zastosować zakreślacz do twarzy.
 • Zastosuj zakreślacz tylko do niektórych części twarzy. Te strony są takie same dla wszystkich, a ich lokalizacja nie zależy od kształtu twarzy.
 • Jeśli używasz tonalnych środków, nałóż na nich zakreślacz. Ale dla tych, którzy lubią naturalną cerę, przydatny może być zakreślacz. Doprowadzi to do świeżości twarzy.

Jak zastosować zakreślacz w różnych obszarach?

Spróbujmy dowiedzieć się, w jaki sposób zakreślacz działa na różne części twarzy:

 • Oczy Wizualnie powiększ oczy i "otwórz" je, podświetlając obszar pod brwi. Najważniejsze jest, aby dobrze dystrybuować produkt, aby nie wyglądał zbyt jasno. Możesz lekko wybrać wewnętrzny róg oka. To da świeży wygląd.
 • Kości policzkowe i whisky. Obszar nieco wyżej niż kości policzkowe wygląda bardzo świeżo, a skóra jest młoda, jeśli zastosuje się tam mały zakreślacz. Możesz umieścić trochę pieniędzy na skroniach. Nałożyć cienką warstwę produktu wokół oczu (będzie wyglądać jak litera C), ale całkiem sporo i ostrożnie się zleje. Jest to bardzo odświeżający obraz i nada blasku całej twarzy.
 • Obszar warg Jeśli umieścisz trochę pieniędzy na obszarze powyżej górnej wargi, zwiększy to jego objętość. Możesz sprawić, że twarz będzie bardziej wyrzeźbiona, jeśli położymy ją odrobinę na brodzie.
 • Nos Nałóż odrobinę na czubek nosa i wymieszaj w górę. Nałożenie zakreślacza na tylną część nosa wizualnie wyrównuje go.

Rodzaje zakreślaczy

румяна хайлайтер

To cudowne narzędzie jest wydawane w kilku formach. Wszystkie mają swoje plusy i minusy, ale każdy z nich ma swoich fanów.

 • Zakreślacz w proszku. To najbardziej kompaktowa opcja. Trzeba ją nanieść za pomocą małego pędzelka do makijażu. Z reguły zakreślacz w postaci proszku utrzymuje się przez długi czas. Jest łatwy do zastosowania na dużych powierzchniach twarzy.
 • Ciekły zakreślacz. Jest to lekka konsystencja, która daje błyszczący efekt. Dostępne w butelkach, które wyglądają jak lakier do paznokci. Stosuj tylko za pomocą pędzla. Nie nadaje się do stosowania na skórę tłustą. Dodatkowy efekt błyszczący nie jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry.
 • Zakreślacz. Często taki rumieniec jest uwalniany w kulkach. Zawsze mają wiele odcieni. Bardzo łatwy w zastosowaniu, ekonomiczny. Możesz użyć tylko do podkreślenia kości policzkowych i policzków. Do ich zastosowania trzeba kupić pędzel. Ta opcja nie jest odpowiednia dla właścicieli skóry tłustej. Zastosuj je najlepiej na wierzchu proszku.