Planck jest popularnym ćwiczeniem, które jest bardzo łatwe do wykonania, a jednocześnie uzyskuje dobry wynik. Jest statyczny, tzn. Ciało stale znajduje się w jednej pozycji. Wiele osób interesuje się tym, czy ćwiczenie deski może być szkodliwe i czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia w jej stosowaniu. Natychmiast chciałem powiedzieć, że wynik zależy bezpośrednio od tego, czy regał jest prawidłowo wykonany, czy nie.

Deska do ćwiczeń - przeciwwskazania

Pomimo łatwości implementacji i ogromnych korzyści, ćwiczenie to ma swoje własne przeciwwskazania, które są ważne, aby je znać i brać pod uwagę.

Przeciwwskazania listew:

  1. Po dostarczeniu i na pierwszym miejscu, jeśli zostało to zrobione cesarskie cięcie wykonanie tego ćwiczenia przez pierwsze sześć miesięcy jest niemożliwe, ale okres ten można przedłużyć, ponieważ wszystko zależy od konkretnej sytuacji.
  2. Problemy z połączeniami rąk, łokci, ramion i stóp. Przeciwwskazania obejmują podwyższone ciśnienie.
  3. Ćwiczenie ma pasek przeciwwskazania dla pleców, więc zabronione jest wykonywanie go, jeśli postawiono diagnozę - przepuklina kręgosłupa. Nie możesz tego zrobić z innymi urazami kręgosłupa.
  4. Wraz z zaostrzeniem się istniejących chorób przewlekłych warto trochę poczekać ze szkoleniem.

W przypadku pojawienia się dyskomfortu podczas ćwiczenia, należy natychmiast przerwać i skonsultować się z lekarzem. Warto również powiedzieć, że dyskomfort może wystąpić, jeśli ćwiczenie wykonywane jest niepoprawnie.

Porozmawiajmy teraz o dobrach, czyli zaletach baru. Udowodniono, że ćwiczenia statyczne pomagają wypracować nawet głębokie mięśnie, które są mało zaangażowane w działanie innych kompleksów. Z regularną wydajnością przeciwwskazań barowych Możesz zaostrzyć pośladki, pozbyć się nadmiaru tłuszczu w brzuchu i udach, a także poprawić kondycję mięśni ramion i nóg.

Kolejnym interesującym faktem jest to, że naukowcy z Kolumbii przeprowadzili eksperymenty mające na celu ustalenie wpływu płyty bocznej z uszkodzeniem i bez awarii skolioza . Udało im się udowodnić, że ludzie, którzy regularnie wykonywali to ćwiczenie przez pół roku, byli w stanie zmniejszyć ból o około 35%. Dlatego eksperci zalecają każdemu, aby poprawił swoją postawę, aby wykonać to ćwiczenie.

Udowodniono, że regularne treningi mogą znacznie zmniejszyć ryzyko osteoporozy i innych problemów z kręgosłupem.