Każdy z nas pamięta popularną mądrość, którą spotykamy na ubraniach. Zasady etykiety w ubraniu nie były daremne. Aby pięknie, elegancko i schludnie wyglądać w każdej sytuacji iw każdym stroju, rozważmy kilka zasad dobrego smaku w stosunku do ubrań.

Ubrania i sytuacja

Każdy doskonale wie, że odzież powinna pasować do sytuacji. W biurze - surowy i powściągliwy styl, podczas spaceru - bardziej swobodny i jasny. Impreza lub wycieczka do teatru to elegancka sukienka lub kostium. W siłowni - dres. Oczywiście nie trzeba przypominać, że ubrania powinny być czyste, zadbane, dobrze wyprasowane. Wszystkie zasady i zalecenia dotyczące rodzaju ubrań i miejsc ich noszenia - taka jest etykieta wyglądu.

Zasady etykiety biznesowej w odzieży ściśle przepisują i zasady dotyczące obuwia. Zawsze powinien być dopasowany do odcienia stroju. Ale akcesoria mogą być jaskrawym elementem, ale jednocześnie nie naruszają całości kompozycji.

Nie zapominaj również, że ubrania powinny być dobierane odpowiednio do pory roku i pory dnia. Tak więc, na wieczorne wyjścia, możesz wybrać stroje ze szmaragdami lub cekinami. Ale na dzień wolny od takich ubrań powinien być porzucony. Ta sama zasada dotyczy manicure.

Nie zapomnij o rajstopach i pończochach. Ubiór biurowy przewiduje, że kobieta powinna być w rajstopach. Jeśli nie jesteś pewien z wyborem tonu, zatrzymaj się na jednolitym odcieniu. Pasuje do prawie wszystkich strojów.

Strój biurowy

Jeśli stosujesz się do etykiety, ubrania służbowe powinny również spełniać określone zasady. Dlatego nie należy nosić bluzek i kurtek z głębokim dekoltem, a także krótkich spódnic. I na pewno nie wersja sukienki, która łączy te dwa aspekty. Nie należy również nosić skórzanych spodni i spódnic do pracy, zbyt ciasnej odzieży lub odzieży z przeźroczystymi wstawkami.

Etykieta odzieżowa dla kobiet to zalecenia, których należy przestrzegać. Wtedy nie wpadniesz w żenującą sytuację z powodu nieudanego stroju.

Etykieta w ubraniach 1Etykieta w ubraniach 2Etykieta w ubraniach 3
Etykieta w ubraniach 4Etykieta w ubraniach 5Etykieta w ubraniach 6
Etykieta w ubraniach 7Etykieta w ubraniach 8Etykieta w ubraniach 9