Epu Laken to interesujący i różnorodny park, chroniony przez władze argentyńskie, aw ostatnich latach zyskuje coraz większe uznanie wśród miłośników ekoturystyki na całym świecie.

Lokalizacja:

Obszary ochrony Epu Laken znajdują się u podnóża Andów, w pobliżu miasta Las Oweise w prowincji Neuquén Argentyna .

Historia powstania Epu Laken

Park przyrody powstał w celu ochrony lasów Patagonia , jak również jeziora polodowcowe i unikalny lokalny ekosystem. Terytorium Epu Laken zostało otwarte w 1973 r., A jego powierzchnia wynosiła 7,5 tys. Ha. W 2007 roku park został rozbudowany trzykrotnie, ale status Rezerwa narodowa nie został jeszcze przydzielony.

Co jest ciekawego w Epu Laken?

Tutaj szczególną uwagę przywiązuje się do ochrony lokalnej flory i fauny, a także do zachowania krajobrazów i lokalnego ekosystemu. Flora parku jest bardzo różnorodna i reprezentowana przez ogromne, stuletnie lasy dębowe i rośliny przystosowane do przetrwania w trudnych warunkach. Można zobaczyć kilka lagun utworzonych na rzece Nauve oraz w miejscu, w którym wpada do rzeki Neuquen.

Озера Эпу Лакен

Jeśli chodzi o przedstawicieli świata zwierząt, nad brzegami rzek i jezior w Epu Laken można spotkać ibisy, kormorany, gęsi, łabędzie i kaczki, w lasach - pum, lisach, skunksach.

Dla zaznajomienia się z parkiem goście mają do wyboru kilka ciekawych tras, wśród których są zarówno pieszo, jak i rowerem. Niektóre z nich zaprowadzą cię do miejsc, w których żyły rdzenne plemiona. W związku z tym na szczególną uwagę zasługują skały Kolokhimiko, gdzie naukowcy odkryli starożytne napisy, podczas spaceru w parku można zobaczyć zwierzęta wypasane na jego terenie. Ta okoliczność powoduje znaczne szkody dla ekosystemu Epu Laken, ale jak dotąd problem nie został ostatecznie rozwiązany.

Живописная природа парка

Jak odwiedzić?

Droga do Epu Laken jest dość trudna, ponieważ te terytoria są dalekie od dużych miast, z którymi istnieje regularna komunikacja. Tak więc, aby odwiedzić park, trzeba najpierw polecieć na lotnisko w mieście Neuquén z Buenos Aires , a następnie wynająć samochód lub taksówką do miasta Las Oweias, a następnie do parku.