Nie powinniście być zaskoczeni popularnością inżynierów energetycznych - ludzkość pod każdym względem stymuluje się przez całą swoją historię. Tytoń, czekolada, kawa, herbata, Viagra ... A teraz napoje energetyczne. Nic dziwnego w tym, że produkcja inżynierów energetycznych jest tak opłacalna - w końcu ich konsumenci to nie tylko sportowcy, ale także najprostsi obywatele, którzy budzą się w poniedziałek po weekendzie, nie są w pełni sprawni. Energia pobudza, tonizuje i wzmacnia nie tylko mięśnie, ale także mózg.

Różnica między nowoczesnymi napojami energetycznymi i kawa tylko, że działanie po dobrym espresso mija w 30 minut, podczas gdy energetyczne stymuluje przez 1,5-2 godziny.

Skład

Zastanów się, dlaczego energia ma tak szalony wpływ na twoje ciało, jak po pierwszym łyku poczujesz przypływ siły i witalności, który nie zniknie w ciągu dwóch godzin. Powodem jest to, że skład napojów energetycznych jest kombinacją składników aktywnych z maksymalną dzienną dawką. Dlatego konsumujesz energię i musisz wykazać najwyższą wagę temu, co jest napisane na etykiecie. Takich napojów nie można pić "zamiast wody", należy je traktować jako lekarstwo, w krytycznych momentach rozpadu sił.

Najczęściej napoje energetyczne dla sportowców zawierają następujące składniki:

 • witaminy B6 i B12;
 • kofeina;
 • imbir;
 • żeń-szeń;
 • zielona herbata;
 • gauarana;
 • niacyna;
 • johimbina;
 • tyrozyna;
 • tauryna.

Zużywając te składniki, musimy zdać sobie sprawę, że każdy z nich ma swoją dzienną dawkę.

Ukierunkowane podejście do energii

Nie chcemy spędzać czasu na dyskutowaniu o pijących energię, którzy piją przed piątkowymi dyskotekami - mieszając składniki aktywne z wódką i jakimkolwiek innym napojem alkoholowym, dostajemy truciznę w czystej postaci, która po prostu "doprowadza do szaleństwa całe ciało". To niedbałe podejście do pracowników energetycznych prowadzi do "złej" reputacji napojów tego rodzaju. Ale to nie wina jest winna, ale tych, którzy je konsumują.

Napoje energetyczne oczywiście powinny być bezalkoholowe. Powinny one być celowo podejmowane. Pierwszym sposobem klasyfikacji energii jest przyjrzenie się zawartości kalorii:

 • napoje o wartości energetycznej 40-60 kcal są dobre przed treningiem porannym, ponieważ pomagają przywrócić równowagę glikogenu, po snu, tym samym zwiększając siłę;
 • napoje o wyższej zawartości kalorii są używane przez profesjonalnych sportowców w okresie poza sezonem - to pozwala przyspieszyć regenerację mięśni, ponieważ uwalnianie insuliny aktywuje przepływ krwi, tlenu i hormonów do mięśni.
 • napoje oznaczone "dieta" powinny być stosowane na diecie, ponieważ ich zawartość kalorii jest minimalna, przy maksymalnej zgodności z wszystkimi innymi składnikami.

Istnieje energia "dla mas" - są one sprzedawane w każdym supermarkecie, istnieją specjalistyczne napoje dla sportowców - mają one wyższy koszt. Aby zastąpić się nawzajem, nie jest to konieczne, ponieważ w analogach sklepu nacisk kładziony jest na cukier i kofeinę, wszystkie inne składniki (które, nawiasem mówiąc, są przydatne) skład napojów energetycznych zużyty dziesięć razy mniej.

Najbardziej energetyczny napój zawiera kofeinę, taurynę i beta-alaninę - te napoje zwiększają siłę i wytrzymałość. Do spalania tłuszczu, energia jest używana z zieloną herbatą, synefryna, johimbina, tyrozyna. Zwiększ koncentrację, co jest ważne, jeśli ćwiczysz po całodziennej pracy, energia z witaminami grupy B.

W każdym razie, niezależnie od celu, cała energia opiera się właśnie na tym kofeina . Czy ci się to podoba, czy nie, zwiększa napięcie mięśni, wytrzymałość, koncentrację i spalanie tłuszczu.